| Vecina a întrebat:

Ce meserii pot avea daca studiez la medicina nutritie si dietetica? am inteles ca e o diferenta intre un nutritionist(care studiaza 3 ani) si medicul nutritionist(care face medicina generala 6 ani). Ca nutritionist unde pot lucra si cam ce salarii se dau? Iar ca medic nutritionist trebuie sa fac neaparat medicina generala? MULTUMESC!

1 răspuns:
| Arysya a răspuns:

Am avut un prieten care a lucrat ca nutritionist nu stiu exact ce salariu este dar din cate am inteles diferite persone apelau la el pentru a slabi sau pentru a se ingrasa la firma la care lucra el primea niste bauturi pe care la vindea clientilor am sail intreb mai multe si voi reveni cu mai multe detalii