| Ghidushu a întrebat:

Ce meserii sunt de viitor? Si care sa fie platite bine?

3 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Cea mai de prezent si viitor meserie este de politician excroc. Dai un tun, in cativa ani castigi miliarde, daca esti de succes, stai de forma in palatele tale (arestat la domiciliu)apoi iti vezi de viata ta.
Mai trebuie sa dai cateva spagi colaterale, daca esti cumpatat scapi ieftin.Restul e prea complicat si nu castigi cat cheltui, caci muncesti pentru primii!

| oprescudorin11 a răspuns:

Mai este ziaristica. Aici trebuie sa fii bun profesionist, jurnalist de ancheta, poti descoperi alti excroci si sa-i santajezi obtinand sume frumoase.Si o viata lejera. Dar fie politician, fie ziarist, iti trebuie sa te amesteci cu alti excroci.De unul singur nu ai acces la crema. Daca nu esti cel mai bun, risti sa-ti sufle ceilalti munca.
Trebuie sa ai relatii cu excrocii din toate domeniile, in invatamant, sanatate, fara ele nu poti obtine rapid diplome si alte avantaje care sa-ti inlesneasca accesul la grosul banilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Programare