| thehope a întrebat:

Ce metode imi recomandati pentru a scapa de depresie(mai putin iesi in oras cu prietenii... distreaza-te ca nu prea mai am cu cine...si nici nu ma simt in stare...)?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Cine a diagnosticat depresia? Probabil un medic.Atunci urmeaza-i sfatul. Daca treci printr-o stare mai proasta, fara sa fie depresie incearca sa tii un jurnal, sa scrii cateva ganduri.Scrisul elibereaza.In functie de posibilitati fa o calatorie in strainatate.Vei vedea locuri si lucruri noi(daca vei circula cu ochii deschisi)si vei uita si cum te cheama.

2 răspunsuri:
| thehope explică:

Intr-adevar nu e propriu-zis o depresie... cel putin nu constatata de medic... e o stare de rau general...manifestata prin tristetea asta continua care ma termina... sad

| antonius74 a răspuns:

Medicamente antidepresive prescrise de un psiholog si/sau recristalizarea apei din tine (detalii: http://prostioareurbane.blogspot.com/......le-in.html )