| anonim_4396 a întrebat:

Ce motive are putea avea o fata sa ceara adresa si sa caute un baiat pe Facebook?

O fata pe care o stiam numa din vedere dupa care am vorbit cu ea vreo 2 ori in interes profesional, mi-a cerut adresa de FB si m-a si bagat la prieteni.
Plus ultima conversatie cu ea a fost ciudata de tot, intrebandu-ma detalii personale, unde locuiesc etc.
Iar eu sunt incapabil in a percepe motivul.
Tinand cont ca 1. Social: nu cred ca avem ceva in comun la mentalitate, iar ea e si persoana mai cu functie.
2. Fizic sa-i placa de mine este EXCLUS fara indoiala.
Pe langa astea eu nici nu am social-media, am un cont de Facebook facut asa la vrajeala, fara nume real, fara poze, fara postari si fara prieteni (am vreo 2-3 persoane la prieteni pe Facebook cu care am interactionat cu ani in urma)
Mai exista o varianta: Punctul 3- dar nu vreau sa par paranoic : Sa fie o farsa ceva, ea are prietene cu care am vorbit mai mult, am mai spus si prostii etc. si poate le-au convins alea...
STRANGE.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La unele le plac uratii nu e delpc ciudat. Pe mine fosta ma cauta la 3-5 ani pe Facebook ii pare rau ca ma pierdut acum ramane cu amintirea - in locu tau o intrebam daca vrea o tranta sau tavaleala. Daca nu intelegea ii explicam futäi soft sau hard

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Dar de ce trebuie la tine ca totul sa se rezume la s3x. Adica poti conversa linistit cu o fata de multe chestii, crede-ma am ajuns in faza in care fetele isi povestesteau viata lor.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e cel mai bine, relatie de durata nu poti avea cu ele asa ca trebuie facut sex

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Zici tu? Sunt foarte multe fete de treaba de relatie si etc. Dar gandeste-te asa: Una care are 2kg de make-up pe ea, umbla in haine de fita, si cu pretentii de diva, sau una care a avut mai multi prieteni in ultimul an. Cu una ca aia categoric nu o sa fie de durata.
Iar o fata care e serioasa si de treaba cateogric are mintea de a observa daca tipul vrea doar s3x sau ceva mai mult, daca tipul e serios sau nu,
Dar de regula detele de treaba, de relatie sunt agatate de la varste de pana in 20 de ani.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ce mai zici de alea trecute de 40? Ce relatie crezi ca isi doresc? Noi am fost blestemati sa ramanem singuri macar sex sa facem altfel e rau. Daca ramaneam nefut.ut eram mort acum deci m.am descurcat cu ele. Dar de acum inainte incepe sa mi se duca cheful sexual.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Ma refeream la fete de pana in ~30 ani, cele de 40 sunt BABE.
Personal am avut cateva ocazii de a ma cupla, stuatii in care fetele au facut primul pas. dar iti dai cu seama ca toate aveau diverse probleme grave, sau vroiau doar si ultimii mei banuti rolling on the floor
Acum vorbesc cu aia care mi-a dat cerere pe FB, dar nu stiu ce vrea de la mine. sau de ce imi scrie...
La mine faza e ca Mi-am pierdut in viata reala in mare parte interesul pentru fete, ma mai atrag doar unele genuri/ fetisuri -> dar si alea moderat

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

A sta cu una doar asa pentru 2 runde-> e practicat de multi, dar nici aia nu ma mai atrage. Cand esti disperat nu mai bine mergi la una cu bani si gata?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Da platesti iesi mai ieftin si scapi, dar na ideal e sa iasa robotii. Femeiile astea sant in stare de multe vrute & nevrute

| Mosotti a răspuns:

Pai ce motiv are sa ceara despre tine pe FB, ia! Te place.
Si de unde stii matale ca nu te-a placut?! De unde e exclus?! Stii tu ce e in mintea ei?
Si daca e mai cu functie ce? Atractia nu tine cont de functie, tine de fizic in primul rand.
Vezi si tu, invit-o la plimbare, vezi ce zice, doamne, ma uimesti, zau. Nu sta asa ca popandul. Fi barbat dreacu` in sens de curaj, indrazneala, cand te-o vedea pampalau asa, cine stie ce o zice insa tot te va place si asa de fapt.
Ea iti da semne ca te place, tu nimic.

Arati bine, asa-i? Dar nu cum te vezi tu, ca precis o sa zici nu, cum te vad fetele ma intereseaza.
Daca arati f bine si daca e multimilardara te-ar vrea sa stii, daca te-ar place mult.

Nu e deloc STRANGE, gandirea ta e putin STRANGE.
De fapt afli repede daca e farsa, invit-o la plimbare, un film, o terasa si daca vine e ok, daca refuza e farsa.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Man, la mine Pe langa ca 1.nu corespund fizic, sunt si 2.Asocial Poate punctul 2 trage mai mult.
Si nu e vorba numai de fete, de un timp in general evit sa dau detalii personale in viata reala,. Nu am nici prieteni
Iar in cazul de mai sus EXCLUD orice posibiltate de atractie. Fata e si mai inalta ca mine, dar nu numa inaltimea ci in general TOTUL.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci intreab-o de ce iti cere datele?! Nu i le da aiurea.

| Celcestietot a răspuns:

Poate ca te-a placut intr-un anumit fel. La asta nu te gandesti, esti chiar asa negativist? Poate sa fie si o farsa sau ceva mai rau, dar ia in calcul si partile bune.

| Sofer a răspuns:

Dacă te-a văzut și știe cum arăți. E posibil sa fie atrasa de tine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Copii din ziua de azi ce sa mai. Nu e clar te place, in ziua de azi fetele sunt mai impulsive mai rele mai ales ca sunt 7 fete pe un baiat in ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil să fie o persoană curioasă şi să-i fi atras atenţia în vreun fel şi să o determine să te cunoască mai bine.
Poate aşa e felul ei şi astfel se exclud toate variantele de mai sus.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Slabe sanse, incat sa ma cunoasca mai bine, tinand cont ca sunt anonim, dau detalii vagi si confuze despre mine. Nu am nici un cont de socializare insta, twitter etc numai 1 cont de Fb facut mai degraba la vrajeala cu nickname fara poze/activitate

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si acum imi tot scrie, si scrie faze gen: ca eu is singura persoana cu care se intelege etc, desi noi in realitate de abia am vb de 2-3 ori, si atunci ea vorbea eu spuneam generalitati sau asa sa nu dau raspunsuri seci. Si nu stiu de ce se baga in seama cu mine, tinand cont ca nu avem compatibilitate, si la mine nu se uita fetele.

| Michaeel a răspuns:

Ce motiv sa aibă? Poate pur și simplu i-a plăcut conversația voastră și vrea sa mai vorbiți ori crede ca v-ați apropiat?

| EntertainYou a răspuns:

Ar putea avea orice fel de motive. Doar trei ai gasit? Ohooo...slabut!

| simulare a răspuns:

Recomand pe Marian. El m-a ajutat sa aflu parola contului de Facebook si Instagram E rapid si profesionist.
Daca aveti nevoie de ajutor dati email la : ursulmarian95@gmail.com​