| mtw123 a întrebat:

Ce oras preferati? Bucuresti sau Sibiu? Si de ce.

Funda

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sibiu, nu-mi place deloc Bucurestiul

Bula
| Bula a răspuns:

Orasul Ferentari, jud. Bucuresti.
Combinatie de vis, fara pereche!

| RAY a răspuns:

Sibiu,oras modern, cultural, curat

| NLS a răspuns:

Nu sunt din Sibiu, dar am locuit aproape 10 ani acolo.
Il prefer Capitalei pentru ca e mai mic, (adica ideal pentru locuit), mai putina agitatie, mai putin trafic (de cand exista centura e chiar lux fata de perioada de dinainte).
E curat in general, chiar daca se construieste, se repara si se modernizeaza incontinuu.
Centrul si orasul vechi ii da un iz deosebit.

Minusuri: e plin de populatie din sud, dintr-un anumit oras mai exact. Nu sunt rasist, dar e trist cat de mult i-a coborat nivelul de civilizatie si bun simt.
Alt minus, facultatile din Sibiu sunt departe de cele din Bucuresti.
Chirii relativ mari pentru un oras atat de "mic", dar asta se datoreaza nivelului destul de ridicat de trai, pana la urma- industriei.

| siriusblack98 a răspuns:

Desi sunt din Bucuresti prefer oricare altul in locul acestuia.De ce? Pentru ca Bucurestiul este un oras mizerabil,aglomerat, plin de nesimtiti, golani, drogati, familii/bande de tigani care se impusca intre ei in plina strada si lista poate sa continue.Sibiul este un oras mult mai curat, cu oameni de treaba in mare parte si cu bun simt din ce am vazut cu propriii mei ochi.

| oglindasultanului a răspuns:

Sibiu e mai frumos.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Clar Sibiu. In Bucuresti esti sufocat de masini, pierzi ore in trafic, trotuarele sunt parcari de masini, multe gunoaie, si toate cele.

| ChristianKalman a răspuns:

Bună!
Eu am stat mult timp pe afară, am plecat după liceu din Oradea. M-am întors acum câteva luni în România, în București. La Sibiu nu am stat, dar cred că aș da Bucureștiul pe oricare alt oraș din Transilvania (Brașov, Cluj, Oradea, Timișoara, Sibiu, chiar Sighișoara, etc.). Asta pentru că nu mi se pare Bucureștiul un oraș prea curat, există foarte multe oportunități și nivelul de trai e cumva mai ridicat, dar s-a pierdut ceva, nu-mi dau seama ce. Oamenii sunt prea grăbiți aici. Depinde ce vrei să faci în orașul respectiv (afaceri, educație, locuit, șamd.).
Deci, Sibiu sau alt oraș din Transilvania. happy

| Tpuist a răspuns:

Bucuresti

| HerculePoirot a răspuns:

Resita

| Shinderiu a răspuns:

Sibiu, e mai curat și nu e asa aglomerat.

| AlexandRu_LlexuTzu_1977 a răspuns:

Buna! Bucuresti happy

| MultiColoredHat a răspuns:

Constanta pentru ca NEVERSEA