| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii care scriu cu mâna stângă? Mă simt puțin aiurea când cineva mă întreabă:,, Scrii cu mâna stângă?".
•De vreo 2 săptămâni mi-am facut o prietenă nouă, ieri a aflat ca scriu cu mâna stângă și nu mai vorbește cu mine. Păreri? DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu pot sti motivul pentru care scrii asa. Pentru unii e o deficienta fizica, pentru altii o alegere constient facuta, pentru altii a ales organismul lor de la bun inceput.
Nu am de ce sa vad ca fiind demn de dispret un om doar pentru ca e diferit de mine.
In schimb, in ochii persoanei potrivite crede-ma ca vei fi deosebit si va tine mult la o prietenie cu tine.
Eu unul ma simt fericit cand ajung sa cunosc oameni care au abilitati diferite de ale mele si pot sa le observ felul de a fi.
Cu atata rutina in viata noastra, lucrurile diferite si oamenii diferiti totodata sunt o necesitate. Cum ar fi daca toti am purta aceleasi haine, ne-am face parul la fel, etc. Nu foarte interesant, cu siguranta.
Poate motivul e cu totul altul decat ai crede. Poti incerca sa vorbesti cu ea din nou. Si sa o intrebi daca te evita, care e motivul?
Dar daca acesta e motivul, e absurd. Nu ai de ce sa te framanti prea mult. Vor exista alti oameni care te vor aprecia pentru cine esti.
Esti cu mult mai mult decat mana cu care scrii. Esti om, ai un fel de a gandi si de a simti care te face sa fii cine esti. Oamenii care vor gandi si simti similar cu tine te vor aprecia.