| DDCC a întrebat:

Ce părere aveți voi despre referendumul ăsta? Chiar credeți că situația oamenilor săraci și a tinerilor în căutarea unui loc de muncă se va remedia de îndată ce vor începe lucrările de către firma GOLD? Având în vedere câte datorii are România și de banii folosiți de toți parlamentari despre care am și avem cu toții 'cuvinte de laudă', între ghilimele cu sens răutăcios,(adică cenzurat), pentru a câștiga alegerile de deputat, primar, mă rog o funcție anume(mă refer la cifre de ordinul milioanelor sau chiar a miliardelor de euro), cât pierd reprezentanții noștri în tribunale, șpaga etc..., chiar credeți că se vor folosi banii obținuți pentru -îmbunătățirea- României? Eu sunt de părere că ei vor doar să pună mâna pe rezerva noastră de aur din Roșia Montană, pentru care s-au luptat cu îndârjire și vitejie strămoșii noștri, dacii contra romanilor, să o facă nevăzută, situația țărișoarei rămânând neschimbată. Zic asta deoarece am văzut ce fac mai nou politicienii, de fapt nu neapărat eu ci toți locuitorii. Mi se pare doar un pretext sau o altă manevră de a ne secătui de resurse, nu le pasă lor de traiul nostru cum este, lor să le fie bine. Ca o paranteză, România este cea mai bogată țară, de 2000 ani tot furăm din ea și nu se mai termină. Pare un banc, așa și este însă la o privire mai atentă pare și este adevărul dureros pe care-i facem față zilnic, sperând că se va remedia într-o bună zi. Cred că VECI!

Răspuns Câştigător
| PotatoMustDie a răspuns:

Suntem prea ingropati pentru a da un verdict. Cert e ca nu se va rezolva in viitorul apropiat.

| DDCC explică (pentru PotatoMustDie):

Așa este, perfect adevărat. Nu-i pasă niciunui policitcian de situația asta, ci conștientizează asta doar când este demis din funcție, așa cum a fost și Mr. President care a cerut ajutor mulțimii parcă prin 2009 dacă nu mă înșel la Piața Unirii

1 răspuns: