| AndrewTate7789 a întrebat:

Ce parere aveti de aceste lucruri grotești care se intampla acum, un barbat care se declara femeie lupta în ring cu o femeie și îi provoaca suferințe fizice extreme, credeți ca am înnebunit de ceva vreme de când feminismul castiga tot mai mult teren? De ce femeile ajung sa facă lucruri care necesita eforturi fizice mari cum ar fi box, politie, armata, jandarmerie samd, cred ca aceste practici denaturează firea femeii care e inocenta, gingasa și perfecta pentru a fi mama, soție și gospodina, o femeie în primul rand trebuie sa facă copii pentru ca omenirea sa mearga înainte nu sa facă politie ce credeți?

26 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce treaba ai tu cu faptul ca femeile fac box si intra in armata? Ti e frica ca o sa te bata una intr o zi?

| AndrewTate7789 explică (pentru suntserios):

Nu, dar societatea o ia cu susu în jos, dacă femeile fac asta cine va mai face copiii și va întreține familia

| suntserios a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Cu ce impiedica cariera in politie si armata conceptia unui copil... iar familia o poate intretine si barbatul... sa tu nu esti in stare si ti e frica ca o sa te puna o femeie la munca?

| AndrewTate7789 explică (pentru suntserios):

Le transforma psihic, le face mai puternice, mai dure, mai "masculine" bărbații aduc banul iar ele fac mâncare, spala, gătesc

| suntserios a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Cred că ai niste frustrări fantastice și probabil nicio femei nu prea se uită la tine... Hahahaha

| AndrewTate7789 explică (pentru suntserios):

Când în 25 de ani nu ai nici o relație și ești virgin normal ca ești superfrustrat, eu trebuie sa plec de la 0 din toate punctele de vedere

| AndrewTate7789 explică (pentru suntserios):

As vrea sa fiu și eu barbatul ala, smecher, dur, capabil sa fac bani, sociabil și tupeist dar firea mea e de rahat din cauza familiei precare în care m-am născut, faptul ca nicăieri nu mi-a fost predata bărbăția și masculinitatea și acum sunt un lache prea liniștit, nu sunt spontan, vulcanic și nu pot sa ma schimb

| suntserios a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Poate un bun inceput ar fi sa nu iti mai bati joc de femeie si sa mai ai modele de rahat in viata ptecum tampitul de tate

| AndrewTate7789 explică (pentru suntserios):

Mai toti barbatii din jurul meu, pe tik tok vad aceleași exprimări de la diverși coach-eri, influențezi cu bani și cariera spun aceleași lucruri inclusiv Tate este un influențat de conservatorism și patriarhal, femeile majoritatea vor sa fie dominate și au o gândire ultra conservatoare, un barbat cu un salariu mediu nu se poate cupla cu una care câștigă peste medie dar un barbat cu salariu de ministru poate lua o femeie care lucrează în menaj

| relian a răspuns:

Ce cred eu? Toti cei implicati is dusi cu pluta, acolo nimeni nu-i sanatos, asta garantat.

1-un barbat santos la cap nu se va bate cu o femeie in ring niciodata
2-o femeie sanatosa la cap nu va accepta sa se bata cu un barbat, indiferent cine este acea femeie
3- niste organizartori sanatosi la cap nu vor accepta asa ceva niciodata, indiferent cine propune chestia asta.

Deci toti sunt niste de astia dusi cu pluta, handicapati mintal alta explicatie nu este. Femeia stuia, n-a fost legata la ochi, barbatu la fel, organizatorii la fel.

Cei care sau dus acolo ca si spectatori tot la fel sanatosi mintal sigur nu-s laughing
Legat de ce trebuie sa faca o femeie, asa este cum spui, trebuie sa faca ce a lasat-o natura sa faca, la fel si pe barbat, deci sporturile astea ar cam trebui interzise, gen box, lupte sa te ranesti, adica cei asta masochism, ne facem rau singuri constien, ce suntem in razboi laughing

Spoerturile astea ce cred eu au fost inventate si acceptate doar de oameni bolnavi mintal, cineva sanatos la minte nu face asa ceva.

Legat de politie, este in regula, la politie nu tine de fizic, tine mai mult de cap, sa gindesti sa analizezi, ai arme care sa te ajute, deci este ok ca o femeie sa fie politista, sau alte joburi care nu necesita ce spui si tu forta fizica prea mare.

Sa fii politist nu-ti cer aia forta, sau sofer, sau mai stiu eu ce job unde tai frunza la catei laughing
Sa faci copiii se pare ca in ziua de azi trebuie sa ai si cu cei sai cresti, asa ca un om de asta mai asa si asa, va trebui sa lucreze si femeia, sa poti sa faci fata, datorita si cerintelor, vrea copilul dupa cel nasti sa aiba mobil, tableta, daca ai salriu mic cu cei iei laughing

| TimberWolf a răspuns:

Propaganda woke care spala prostii pe creier, asta se intampla.

| Madaxo97 a răspuns:

O femeie nu "trebuie" să facă copii, decât dacă vrea, e alegerea ei. Și nu toate suntem gingașe și plăpânde, unele femei sunt mai puternice ca unii bărbați. Nu ne împiedică sexul dintre picioare să face multe din joburile și sporturile pe care le practică bărbații, și le facem pentru că vrem, nu ne obliga nimeni.
De acord, ce s-a întâmplat la jocurile olimpice a fost total nedrept, cei trans sau intersex nu ar trebui acceptați la asemenea competiții.

| AndrewTate7789 explică (pentru Madaxo97):

Dacă toți bărbații ar fi ca andrew tate sau mike tyson crede-mă toate ar vrea sa facă copii dar na mulți merg pe trotinete la 30 de an, realitatea e ca o femeie te iubește doar dacă ești puternic fizic, ai succes, bmw și dai bine cu pumnul altfel ești fătălău

| Madaxo97 a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Nu e chiar așa, nu trebuie să fi identic cu andrew tate ca să te placă femeile.

| Madaxo97 a răspuns (pentru TimberWolf):

Așa ceva da, corect, nu este pentru femei în niciun caz, aici se termină orice egalitate de gen laughing dar sunt totuși multe joburi și sporturi "unisex" care pot fi practicate si de femei și de bărbați.

| TimberWolf a răspuns (pentru Madaxo97):

Hai, nu ma inebuni, aici se termina orice egalitate? pai cum asa? egalitatea e doar cat va convine voua? pai e egalitate ori nu e?
Hai, nu ma mai aburi!
Cand e razboi fugiti din tara, cand e pace vreti sa lucrati in mapn si mai, cam asa, nu?

| Madaxo97 a răspuns (pentru TimberWolf):

Femeile și bărbații nu vor fi niciodată egali, bineînțeles.
Nu fi rău, să știi că eu sunt genul de femeie care s-ar duce și la război în caz de nevoiewinking și ca mine sunt multe
Dacă vrem să avem joburi bărbătești nu înseamnă că ne consideram egale cu bărbații, pur si simplu există și joburi unisex, care nu presupun forța fizică, cam acolo este singurul domeniu în care bărbații ne întrec, în rest aproape orice poate fi făcut și de o femeie, și vice-versa bineînțeles, sunt și bărbați make-up artiști, sau manichiuriști, bucătari etc. și nu e nimic în neregulă cu asta

| TimberWolf a răspuns (pentru Madaxo97):

''forța fizică, cam acolo este singurul domeniu în care bărbații ne întrec''
Te inseli amarnic, barbatii si femeile sunt foarte diferiti biologic.
Stai cam prost cu informatiile si gandirea, nu vreau sa te judec dar esti total pe langa subiect.
Inca din vremuri apuse barbatii erau razboinici, buni strategi, constructori, inventatori, fizicieni, etc. etc.
Femeile au fost mereu mame, iubitoare, ingrijitoare, bucatarese, etc.
Un tata nu poate avea grija de un copil asa cum are o mama, si asta e fapt nu e poveste, la fel si o femeie nu poate fi un soldat de elita care sa apere patria cu riscul vietii.
Suntem conditionati biologic NU social!
Barbatii sunt fiinte logice si practice in timp ce femeile sunt fiinte emotionale!

| Madaxo97 a răspuns (pentru TimberWolf):

"Stai cam prost cu informatiile si gandirea, nu vreau sa te judec dar esti total pe langa subiect." - asta e doar părerea ta, dacă așa consideri tu e problema ta, același lucru pot să îl spun si eu despre tine, că stai prost cu gândirea și ceea ce ai spus e doar o mare generalizare, nu suntem toți la fel, nici biologic nici din niciun punct de vedere, sunt si bărbați mai fătălăi, și femei mai "războinice", stai tu liniștit. Nu mai generaliza.
"Inca din vremuri apuse barbatii erau razboinici, buni strategi, constructori, inventatori, fizicieni" - da, dar nu mai suntem pe vremurile alea, iar acum aceste lucruri sunt făcute si de femei, nu doar de bărbați, dacă tu sugerezi că locul femeii e la cratiță, imi pare rau să îți spun dar tu ești cel cu gândire învechită, fără supărare. Femeile pot, și sunt mai mult de atât, inventatoare, fiziciene, câștigătoare de premii Nobel și ce mai vrei tu, care nu presupune forța fizică.
"Barbatii sunt fiinte logice si practice in timp ce femeile sunt fiinte emotionale!" - generalizare, din nou. Sunt și femei cu gândire logică și rațională, și bărbați sentimentali mai rău ca femeile, sau mai rău, care gândesc exclusiv cu organul din pantaloni laughing

P. S. Daca bărbații erau așa buni strategi cum spui tu, ființe logice și raționale, mai existau atâtea probleme globale în ziua de azi, sau războaie de exemplu? happy

| TimberWolf a răspuns (pentru Madaxo97):

Sunt curios ce dreacu barbat ai tu: bucatareasa, manechin sau deloc.

| Madaxo97 a răspuns (pentru TimberWolf):

laughing nici una nici alta. Am un bărbat obișnuit, decent, de care sunt mulțumită. Eu sunt cea care sta "la cratiță", am făcut și un copil, deci în viziunea ta mi-am cam îndeplinit rolul de femeie pe planetă, ideea e că, eu sunt ok cu a fi o femeie "tradițională", dar poate altele nu sunt, au alte vise, alte planuri cu viața lor și e perfect în regula. Nu înțeleg de ce ești așa revoltat și generalizezi, mi-am schimbat părerea despre tine...
Apropo tu ce fel de femeie ai? Sau cam care ar fi pretențiile tale de la o partenera, în 2024? happy

| TimberWolf a răspuns (pentru Madaxo97):

Ti-ai indeplinit rolul desi nu esti multumita, vrei mai mult, de ce, pentru ca asta vor propagandele woke din vest.
Sincer, esti penibila, hai fa mai mult!
Se vede ca esti plictisita de statutul tau actual, stai non-stop aici!

| Madaxo97 a răspuns (pentru TimberWolf):

Dacă e ceva de care nu sunt mulțumită pe pământ, e partea financiară, singura chestie care îmi merge "rău" ca să zic așa, în rest totul e perfect. Dacă vreau mai mult sau nu, e din cauză în primul rând că poate am nevoie de mai mult, nu îmi cunoști situația. Nu ca sunt influențată de nu știu ce propagandă, poate tu dar eu nu.
Plictisita da, sunt, pentru că am prea mult timp liber stând acasă cu copilul, dar asta se va schimba în cel mult o luna de zile când ma voi angaja și nu o să mai mă vezi pe aici stai liniștit, scapi de mine.
Dacă eu sunt penibilă, tu cum te numești? Dacă ajungi să jignești aiurea fără să cunoști situația unei persoane?

| Giulia911 a răspuns:

Wow, nu ma așteptam da fiu perfect de acord cu tine, Cobra

| IonelPacate a răspuns:

Femeia nu este masinarie de facut copii