| Otto2014 a întrebat:

Ce parere aveti de cei ce fumeaza,se imbata, iau droguri la 14 ani?

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Terminati pe viata, viitorii maturatori de strada!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt indecisi.

| lpavel a răspuns:

Ca nu vor avea un viitor prea stralucit... big grin

| Doub a răspuns:

Nişte bombe cu ceas, tic tac

| R0R0 a răspuns:

Nu am deloc o părere buna. Cred ca ar trebui sa inceteze.

| Florentina9210 a răspuns:

Ca nu au ce face cu banii. Si prin asta isi distrug sanatatea, familia si viata!

| Idkidk a răspuns:

O părere foarte rea, nu vor trăi prea mult, trăiesc eu mai mult ca ei că am probleme cu inima.winking

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu am o parere prea buna totusi la varsta asta sa fumezi si sa consumi alcool, nici macar adultilor nu le este bine daca le consuma dapoi la adolescenti de 14 ani, altii fac asa fiindca au vazut la altii care se cred mai tari sau mai superiori.
Am niste colegi la mine in clasa(sunt a8a eu)si am aflat de la alti colegi, anumiti profi ca altii de la mine din clasa s-au apucat de fumat din cate stiu fumeaza langa un "colt"asa ii spun ei de langa chiscul scolii unde mai fumeaza si altii de liceu unii fumeaza cred ca din a 7a(scoala unde invat eu este si liceu teoretic).
Totusi mesajele alea de pe pachetul de tigari sunt puse acolo cu un motiv, nici adultii n-ar trebui sa le consume.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Iti spun eu, fumeaza din teribilism, vor sa iasa din anonimat fumand, dar isi fac rau cu mana lor. Asa cretin sa poti fii?

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt cam tonti,parerea mea si sunt coleg cu ei de ani de zile, bine nu sunt toti rai, dar totusi acolo unde fumeaza ii pot vedea trecatorii, paznicul de la scoala, femeia care lucreaza la chiosc.
Bine nici nu cred ca ii intereseaza pe ei asta.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Sunt in lumea lor. Sa nu te apuci de fumat, costa mult si sunt cancer pe "paine".Dai bani ca sa te imbolnavesti aiurea. O sa-ti miroasa mereu gura si degetele a chistoace.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate, eu nu o sa ma apuc de asa ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Asa sa faci. N-am pus in viata mea gura pe tigari, nu le suport. Am prieteni fumatori, in momentul in care isi aprind tigarile, m-am tirat de langa ei pana termina, nu suport fumul!

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Drimmero):

Nici eu nu-l suport, mai ales ca acolo cam toata scoala fumeaza.

| M9 a răspuns:

Astazi tine de normalitate.
In ritmul asta ne vom speria peste ani de un pusti de 13 ani care nu si-a inceput inca viata sexuala, fiind exclus din limitele ''normalitatii''.