| randomuser009 a întrebat:

Ce parere aveti de Monoglutamat de Sodiu?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

E un alt ingredient cu rol in potentarea aromei, din lista lunga de pe spatele majoritatii produselor.Nu am nicio parere.Tu ce parere ai?

Daca ai vazut vreun video dubios care il demonizeaza, iti recomand sa citesti aici :

https://www.catena.ro/monoglutamat-de-sodiu-efecte-asupra-sanatatii

https://www.doc.ro/sanatate/glutamat-de-sodiu-efecte-asupra-sanatatii

| randomuser009 explică (pentru dullcat):

Parerea mea, e ca e prea negativ promovat, si la aplicatiile cu aditivi si E uri, tot apare ca fiind ceva foarte periculos, dar apare si alimentele organice, in mod natural.

| randomuser009 explică (pentru randomuser009):

Si in alimentele organice, in natura

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Asa is oamenii, nu mai stiu ce reclame sa faca sa isi vinda produsele. Nu luat de la X ca are rahat, ia de la mine ca eu l-am parfumat laughing cam asa se intampla cu mai orice in ziua de azi.
E-uri, B-uri, m-leuri laughing orice maninci, orice bei e daunator, nimic nu mai e bun, peste tot baga organice, naturale, de parca au vazut ei chestii care nu-s organice laughing sau nenaturale, orice exista in universul asta este natural, omu debia poate combina el cateva chestii sa zici ca scoate ceva, care nu ar fi posibil in conditiile astea.

Fiecare din astia care bat tobele, primesc bani, cu aia se ocupa, trebuie sa manince si el ceva laughing