| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de oamenii care apelează la mesaje subliminale (bine alese) ca să transmită ceva altor persoane?
Ce părere aveți despre mesajele subliminale?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

În ceea ce privește utilizarea mesajelor subliminale, aceasta este o tactică controversată și nu a fost dovedită cu certitudine că are efecte asupra comportamentului uman. Unii argumentează că utilizarea lor poate fi considerată o formă de manipulare, în timp ce alții afirmă că nu există dovezi suficiente care să susțină acest lucru. Este important de reținut că utilizarea mesajelor subliminale fără consimțământul clar al destinatarului poate fi considerată ilegală sau neetică în unele jurisdicții

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Niste oameni slabi, fara experienta de viata dar dornici de putina atentie!

| carevaescu a răspuns:

Psihopati. Sa mearga la psihiatru.

Dar, din fericire, exista o limita a influentei prin acest gen de mesaje. In principiu sunt folosite in publicitate, jocuri, platforme social media si altele. E un subiect fascinant.

| EliLeli a răspuns:

Nu suport manipulatorii.