| Darius2604 a întrebat:

Ce parere aveti de partidul USR? Eu sincer i-am votat de cateva ori pentru ca am simtit ca ar fi raul cel mai mic. Nu pot sa spun ca regret. Inca oarecum cred asta.
Insa in ultima perioada am interactionat cu mai multi membri ai partidului si mi-au lasat impresia de oameni tare agresivi, de tipul ori esti ca mine, ori esti comunist/misogin. homofob. Daca gandesti ca mine, foarte bine, daca nu, ori esti prost, ori dormi si sper ca te vei trezi. Mi se par dupa aceste experiente la fel de agresivi ca cei din AUR, doar ca din partea opusa. Imi pare rau s-o spun, dar chiar am ajuns la concluzia asta. In timpul conferintelor si activitatilor comune, ma tot corectau in exprimare (nu eram niciodata suficient de politically correct sau nu foloseam suficienta romgleza).

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Toti sant corupti

| Mosotti a răspuns:

Pai ai votat aiurea USR, USR sunt tot un fel de PNL, deci tot liberali care au doctrina ca omu de rand nu conteaza, ci doar afacerile, bogatasii.
Asta e.
Si ca dovada, ce au facut? Nu fac decat sa se certe in parlament si intre ei si cu PNL, ti-au scumpit energia de te-a rupt, au urcat preturile de te-ai spart, asta au facut.
Asa e cand votezi fara sa stii ce votezi.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Nicio părere. Îmi pare rău să îți zic, dar m-am oprit să îți citesc mesajul de când ai pomenit de partidul USR. Sunt invidioasă că mai ai atât de multă speranță să crezi că politic s-ar mai putea schimba ceva în bine. Acest domeniu nu mi-a inspirat niciodată vreo emoție, doar niște marionete care vin câteodată în fața publicului să își citească replicile plictisiți sau să facă un scandal pentru a mai putea urca puțin în sondaje la voturi.Cel mai trist, eu peste doi ani am drept la vot laughing

| Drimmero a răspuns:

Un partid de securisti, n-au ce cauta astia la guvernare, i-au lucrat frumos psd-istii, au fost prostii prostilor. Toate partidele sunt aceeasi mizerie, PNL, PSD, USR sau mai ales AUR niste rahati in ploaie.

| T0T a răspuns:

De aia e țara așa cum e acum... Pentru că votați „răul cel mai mic", dar nici nu știți pe ce lume sunteți.