| Dan a întrebat:

Ce parere aveti de prezentarea aceasta si credeti ca o sa scapam?

http://www.trilulilu.ro/Pablo84/6dc3ce478554e0

Hai sa luam atitudine cu totii!

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

O sa scapam atunci cand ne dam seama cat rau putem face! Am ajuns sa nu mai putem fi numiti "oameni "!

Nu ne gandim la " binele nostru " in viitor, ci la " binele meu " in viitor! Daca noi vom continua asa, ne vom duce cu totii de rapa!

Pacat, mare pacat! Dar la majoritatea nu le pasa, atata timp cat traiesc bine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce filmulet... cutremurator!
Am vazut multe pe tema incalzirii globale, dar asta cred ca e cel mai "puternic". Maimuta cum ii tremura barbia, ursul cand se arunca de pe marginea ghetii si privirea cangurului cand se uita la emisiile alea sunt uimitoare.
Eu una am incercat cat de cat sa mai diminuez unele lucruri, gen nu mai las becul aprins cu zilele cand sunt plecata, nu las apa sa curga cat ma spal pe dinti, etc... Dar nu e de ajuns. Si e nevoie de toti

| dragutzyka29 a răspuns:

Eu cand am vazut-o am inceput sa plang
o sa scapam daca nu mai poluam mediul dar sunt multi oamen nesimtiti carora nu le pasa de mediu si de nuk

| Adredemesconf a răspuns:

Un singur lucru pot sa zic: wow...straight face

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Prezentarea este dramatica tocmai pentru a ne trezi din starea de somnolenta si indiferenta pe care o avem fata de tot ceea ce ne inconjoara. Nici macar grija ca vom suferi noi si urmasii nostri nu ne face sa luam atitudine!
Inca mai este timp pentru a stopa acest final distrugator! Si totul depinde doar de noi, de schimbarea atitudinii noastre fata de natura, animale si chiar de semenii nostri!