| Vlach a întrebat:

Ce parere aveti de toate fetele de 12 ani care zic ca au avut 3 iubiti de pe la 10 ani? Baieti care vor a p[ara tot mai maturi? Adolescenti care de-abia au 15 ani si se imbata,fumeaza,etc? Oameni care ucid,fura,etc? Acum nici o ora am auzit de un om care a omorat un batran si i-a taiat capul,mainile,sau ceva de genul,la stiri,oameni ca politistul acela care a murit,Dumnezeu sa-l ierte,a intrat in fata masinii unui om beat si a murit,saracul de el,ca sa salveze pe altii sunt foarte foarte rari! Oameni care barfesc cam non-stop,acum iti dau inpresia ca sunteti prieteni, cand te intorci cu spatele incep barfe despre tine, ce parere aveti de toti oamenii rai din lume? Mai stiti cazuri de oameni din astia? Nu cred ca mai rabda mult Dumnezeu...

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Comportamentul asta are la baza educatia pe care au primit-o de acasa, atat copiii, cat si adultii. Copiii aia pe care i-ai mentionat tu o sa ajunga precum adultii pe care tot tu i-ai mentionat.
Daca parintii ar fi avut mai multa grija de copiii lor, daca le-ar fi oferit o educatie nu s-ar fi ajuns aici.
Cat despre fetele alea, tot parintii sunt de vina. A, si sa nu uit de programele stupide de la TV. Le influenteaza intr-ul fel, adica zau asa, ce sa invete niste fete de 10 ani de la "Violetta" sau de la emisiunile aproape p0rn0 de la TV?
Cat despre baieti, cand au trecut de 14 ani, deja ei se cred barbati si cred ca au probleme ca prietena l-a parasit pentru altul, si asa trebuie sa se ia la bataie, ca doar noi, oamenii suntem animale. Numai in regnul animal intalnesti astfel de specii.
Chiar nu inteleg de ce se grabesc ei sa creasca. Eu inca nu am crescut indeajuns incat sa am astfel de probleme si deja mi-e dor sa ma joc cu jucariile, sa lenevesc toata ziua la Tom si Jerry.
Daca li s-ar pune o oglinda in fata sa vada si ei cat sunt de ridicoli, nu cred ca ar mai avea un asemenea comportament. happy

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E de preferat sa fie evitati acesti ciudati ai lumii, prostii sa puta sub pamant si desteptii sa zboare liberi in aer asa e cel mai bine

| OldSoul a răspuns:

Daca nu ar fi oameni rai, cum am stii sa ii apreciem pe cei buni?
Cazuri de acestea mai sunt multe, nu are rost sa dau exemplu, le vezi pretutindeni.

| RainmakerX a răspuns:

Hey Wolf! ツ
O sa iau aceste "chestiuni pe rand".

✦1.Ce parere aveti de toate fetele de 12 ani care zic ca au avut 3 iubiti de pe la 10 ani?

Nu am nicio parere despre aceste fete. Pot sa faca absolut tot ce vor, este viata lor, nu a mea...
Eu unul sunt baiat, *aproape 17* si nu am avut nicio iubita/prietena pana acum insa ma inteleg bine cu fetele. Sa inteleg ca am eu vreo problema? Sunt vreun ciudat? Fiecare are ritmul lui, daca lor le place sa se joace "de-a casa " atunci asta este treaba lor. Da, am spus sa se joace intrucat sincer, pe la 10-14 ani chiar nu ai ce sa simti. Daca simti ceva atunci mai mult ca sigur este de la varsta, nu intrucat ti-ar place de acea persoana... Fetele fac asta intrucat li se pare cool, vad asta la surorile lor mai mari si la toate cele din generatia lor.
Li se pare normal caci asa vad peste tot...
Nu am nicio parere despre ele. Iubit? Huh, adica partener de joaca? Eu la 14 ani inca ma jucam pokemon cu prietenii iar ei ce fac?
Sincer, eu nu as face asa ceva daca as fii in locul lor... Totusi nu sunt in locul lor deci nu am dreptul sa comentez stilul lor de viata. Aceste fete nu ma influenteaza cu absolut nimic, sa faca ce vor, chiar nu imi pasa. Lor li se pare cool. Ce poti sa faci? Nimic. Parerile noastre nu o sa schimbe cu nimic mentalitatile acelor fete.

✦2.Baietii care vor sa para maturi. Adolescentii de 15 ani care se imbata, fumeaza.

Idem cu fetele de la punctul 1.
Lor li se pare cool...ei cred ca se distreaza.
Nu fac asta neaparat intrucat le place ci deoarece nu vor sa fie considerati niste ciudati de catre cei din jur.
Eu unul nu fac asta asa ca sunt considerat un "ciudat".
Toate chestiile pe care le spui aici sunt facute de acei adolescenti numai pentru a parea cool in fata prietenilor.
Am vazut de multe ori adolescenti care stateau pe banci, fumau linistiti in fata tuturor numai asa, sa se dea mari si tari. Lor li se parea ca sunt speciali daca fac asta.
Treaba lor, eu unul nu pot sa inteleg ce placere simt unii atunci cand trag de zor din niste tigari amarate...
Sunt obisnuit cu fumul acela, tata este fumator insa eu chiar nu vad ce este atat de special la tigarile alea.
Sunt doar niste porcarii ce provoaca dependenta.
Mirosi a fum, dai bani pe ele si mai si pierzi ani din viata cu ele. Si pentru ce?
Pentru nimic. Nu vreau sa jignesc pe nimeni...este doar parerea mea.
Deci idem cu punctul 1. Ei fac asta intrucat li se pare ca e cool. Vor sa para la moda, sa-si faca multi prieteni de "bani gata" fie ei niste prieteni prefacuti.

✦3. Oamenii care ucid.
Sincer, ce parere sa am despre ei?
Eu unul nu as putea sa fac asa ceva, sa bat pe cineva da, am facut 6 ani de karate dar sa ucid...in niciun caz. In primul rand vomit daca vad mult sange.
Pe bune. In fine. Consider ca acei oameni au anumite probleme foarte mari, chiar daca noi nu le stim. Probabil ca au avut un anturaj rau, poate ca au fost abuzati cand erau copii... ceva li s-a intamplat. Un om fara probleme nu se poate gandi atat de usor la "uciderea altei persoane".

✦4. Oamenii care fura.
Aici consider ca depinde in functie de situatie.
De unii, de cei care fura ca sa supravietuiasca mi-e oarecum mila...
Unii fura intrucat au copii acasa, nu au ce sa manance si toate cele dar... in alta ordine de idei, exista si multi oameni care fura din placere. Ei au bani insa fura tot mai mult intrucat sunt foarte lacomi. Nu le ajunge averea pe care o au deja. Aceste persoane imi fac scarba.

✦5."Un om care a omorat un batran si i-a taiat capul,mainile, sau ceva de genul, la stiri, oameni ca politistul acela..."

Ce parere sa am despre asa ceva?
Consider ca aceste persoane ar trebui sa putrezeasca in inchisoare. Sunt oameni cu probleme grave, oameni care nu ar merita sa mai vada lumina zilei. Primul om mi se pare unul complet sadic, pe cand cel cu politistul mi se pare un mare prost...A omorat un om fara nicio vina. A trecut peste el ca si cum ar fi fost un papitoi din carton. Acel barbat avea o familie frumoasa de care nu se mai poate bucura intrucat a murit. Si din vina cui? Din vina unei astfel de persoane care nu merita alt viitor decat unul intunecat, in adancul inchisorii.

Nu am ce pareri sa am despre asa ceva...decat niste pareri rele, bineinteles.
Dar tu ce parere ai despre acei copii de 12 ani care au furat din mai multe cavouri bijuteriile mortilor?

Dar despre acei baieti de 14-15 ani care au violat o femeie a strazii de 45 de ani dupa care au omorat-o? Ce parere ai despre asta? Chiar ma intereseaza...sunt curios ce o sa spui.
Sincer, mie nu mi se pare numai un act sadic ci unul complet dezgustator.
Astfel de oameni imi fac scarba, numai cand ma gandesc la fapta acesto copii imi vine sa vomit.
Nu numai ca au violat o persoana cu mult mai mare decat ei dar au si omorat-o! *mai era si femeie a strazii.* Chiar nu se leaga. De ce sa fi facut cineva un lucru precum acesta?

✦6. Oamenii care barfesc.
Sincer, nu am nicio parere despre acesti oameni.
Pe mine ma barfeste multa lume pe la spate...multi se prefac ca imi sunt prieteni dar pur si simplu nu imi pasa.
Cu ce m-ar rani pe mine vorbele unor persoane precum acestea?
Nu am cum sa pun la suflet astfel de vorbe venite de la niste persoane care nici macar nu ma cunosc cu adevarat.
Aceste persoane imi fac scarba insa incerc din rasputeri sa "convietuiesc" cu acestea. Niste simple vorbe nu au cu ce sa ma raneasca.

Adica? Ce fel de oameni? Oameni rai?
Sunt din astia peste tot... ucigasi, criminali, violatori, pedofili, hoti. Este lumea plina de astfel de persoane.

✦Totusi, trebuie sa tinem cont ca lumea nu este plina numai de persoane rele.
Nu trebuie sa generalizam atat de dur intrucat inca mai exista persoane bune, de treaba.
Exista foarte mult rau insa exista si lumina.
Asa a fost din totdeauna, orice lumina este urmata si de o umbra. Trebuie doar sa incerci sa ignori aceste lucruri sau sa le accepti asa cum sunt. Nu ai cum sa scapi de ele.

Succes! ✌
Sper ca nu am jignit pe nimeni! Au fost doar parerile mele.

| Vlach explică (pentru RainmakerX):

Sa nu se inteleaga din intrebarea mea ca sunt vreun emo...Mie imi place partea buna a lumii,oameni buni,credinciosi, milostivi, dar din pacate, putini mai sunt asa
Pentru intrebarea ta, acei oameni mi se par...nu am ce sa zic, sunt chiar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai dreptate, "saracul" dumnezeu, sta sus si freaca menta si vai de el. in loc sa faca ceva ca na, e dzeu. lumea minte ca a facut tot ce se vede, ai crede ca poate schhimba firea omului, nu? dar daca nu e nimeni, ce sa se schimbe

cat despre restul ce pot sa zic, fiecare face prostii ca sa atraga atentia la altii. fumatul, sexul etc etc. au caracter slab, penibil. nu ai pretentii de la oameni de genul

| Vlach explică (pentru anonim_4396):

Mai Endoryus, tu in toate raspunsurile trebuie sa iti bati joc de Dumnezeu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vlach):

In toate? nu. in cam 20% din raspunsuri, da.

| Vlach explică (pentru anonim_4396):

Endoryus,Endoryus,iadul te asteapta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vlach):

O sa il salut pe satana din partea ta big grin, dar la cum sunt religiosii in ziua de azi, adica niste prefacuti, cred ca veniti si voi dupa mine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multi. Populatia e mare da OAMENI sunt putini. Barfesc, multi barfesc, dar sunt cu mult in urma ta daca te barfesc pe la spate. Practic tu esti in centrul atentiei daca stau cu ochii pe tine sa vorbească. Nu judeca mai, nu judeca. Oameni rai sunt peste tot. Unii copii se joaca cu tabletele in timp ce altii viseaza ca mâine sa aibă ce manca. Ne distrugem singuri. Si totusi Dumnezeu parca nu vede unele lucruri.

| nlko a răspuns:

Legat de iubiti/iubite... Am un coleg in clasa(14 ani) care nici macar nu știe cate iubite a avut. Crede ca undeva in jur de 16. Fumatul, imbatatul...ce pot sa spun? Asta vad la ceilalți, deci o fi instinctul de turma? laughing Dar totusi pana la urma e viata fiecăruia si fiecare are dreptul sa faca ce vrea.
Cei care ucid si fura. Da, asta e de neiertat. Cel mai mult ma enervează cei care calca animalele cu masina.
Barfele. Asa e viata. Acum ești prieten cu cineva, iar peste 5 minute il barfesti. Cred ca s-a pierdut notiunea de prietenie adevarata.
Oricum, fiecare om are si părți bune si rele, totul e ca cele rele sa nu domine.

| BlackArt333 a răspuns:

Eu nu stiu ce fete ai tu in clasa... care zic ca au avut iubiti...

Deci>>>> Am auzit odata cum ca 2 baieti au omorat o pisica. I-au rupt capul si era vie. Chh! Sau alta, tot cu pisici... Un coleg de al lui tata, tinea porumbei in copilarie si o pisica ii tot vana porumbeii. Reactia lui: A bagat pisica vie in cuptor! Asa ceva. x.x Si. De ce doar cu pisici imi vin in minte?!?!?! 2 oameni la ceva zoo cred, au aruncat o pisica intr-o apa plina de crocodili. -_- Saraca aproape a scapat! Dar cum crocodilii merg si pe uscat, au prins-o. Pisica iar a scapat si a inceput sa inoate, dar a fost prinsa, apoi mancata. S-a pus pe facebook filmuletul. Daca stau sa il caut ti-l pot arata! Dar nu cred ca vrei.

| Vlach explică (pentru BlackArt333):

Clasa mea e una cuminte...cat de cat, dar nimeni nu ma barfeste..cred,cand sunt acuzat de cate ceva,deseori copii din clasa imi iau apararea, nu prea am eu in clasa copii de genul asta, copii prost crescuti, la mine in clasa cred ca imi place cel mai mult tongueNu suntem noi gen cu batai, etc.Ce am zis cu fetele si etc am vazut pe net.

| BlackArt333 a răspuns (pentru Vlach):

Ok... Deci... Vrei sau nu sa vezi filmuletul? thinking

| apz a răspuns:

Te vei lovi de astfel de persoane toată viața. Am observat asta când m-am angajat. Peste tot sunt bârfitori și oameni care îți vor răul. Cât despre puștii care consideră că a ține pe cineva de mână este echivalentul unei relații în adevăratul sens al cuvântului, nu am ce să spun. Îi lași să viseze. Însă, copiii de 12-13 ani care pun pe aici întrebări gen "cum pot face sex cu vecina?". Eu înțeleg ca sunteți curioși, dar toate la timpul lor. Toți vreți să fiți " șmecheri", dar nu cunoașteți semnificația cuvântului. Toți vreți să fiți la fel ca cei pe care îi vedeți în jurul vostru.