| anabelisa a întrebat:

Ce parere aveti depre unii tineri care sunt intretinuti de parinti pana la varste inaintate?
Eu nu sunt de acord cu acest lucru.De exemplu, chiar daca parintiii mei isi permit sa faca acest lucru imi doresc sa fiu independenta la varsta de 20 de ani, sa-mi gasesc un job pentru a putea sa-mi platesc studiile.

4 răspunsuri:
| FlyingSoul a răspuns:

Cred ca sunt crescuti foarte prost. O sa vina ziua cand vor trebui sa invte sa munceasca si le va fi enorm de greu datorita faptului ca acum au lancezit.

| FeraruAndreea a răspuns:

Asa este nu trebuie sa profiti de parinti, daca ei pot sa te mai ajute financiar sau moral nu ai de ce nu, dar cand vine vorba de sa stea scai de ei nu pentru ca asa vor si vrei tu mi se pare complet absurd!

| StefaniaS a răspuns:

De acord. Mi se pare normal sa te intretii singur la varsta asta, dar daca parintii au posibilitatea, de ce sa nu ii lasi sa te ajute? Ma gandesc ca la 20 de ani esti inca la facultate si ai nevoie de bani, dar ar fi greu sa te imparti si la facultate, si la serviciu.

| anabelisa explică (pentru StefaniaS):

In ultima instanta, daca nu m-as descurca as apela la ajutorul parintilor, dar nu as profita de bunavointa lor.