| Handrei123 a întrebat:

Ce parere aveti despre afirmatia,, Da-ti seama ca esti un om si adu'ti aminte mereu de aceasta"?

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Afirmatia indeamna spre constientizare; de multe ori viata noastra cade in rutina si banalitate, o traim ca niste roboti. Pentru a nu trece zadarnic prin lume este important sa ne trezim din somnul indiferentei si sa vedem frumusetea fiecarei zile si a lucrurilor marunte pe care ea le contine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti permite sa uiti niciun vis, mergi inainte
si daca lumea n-o sa vada, si putin imi pasa
nu conteza, mai am o sansa, in moartea ei de viata.
Sincer m-ai facut sa pling, aceste versuri pe care le-am scris si nu stiu daca le-am scris bine, le am pe o carte facuta de unchiul meu, de fostul meu unchi... multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rectific, cartea era facuta cadou de unchiul meu