| Artemiss a întrebat:

Ce parere aveti despre copiii din ziua de azi, cei care in loc sa se joace stau de mici la calculator? Cand eram mica jucam diverse jocuri:baba-oarba, ascunsea, pana si barbutrolling on the floor... Voi ce jocuri jucati cand erati mici?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca parintii lor ii lasa la calculator, sa vada toate pornoshagurile si toate porcariile...sa nu se mire apoi cand nu se vor mai putea intelege cu ei...

Eu jucam remi, omu' negru si pacalici laughing

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Jucam fotbal cu baietii pe strada (ca eram singura fata) si aveam genunchii plini de julituri.

| Flav a răspuns:

Nicio parere, sunt resemnat. Eu la 10 ani ma jucam cu putulica in nisip, altii la varsta asta acum intreaba cum le ies spermatozoizi sau isi fac cont pe net la joc si se cred mari gameri.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

happyAcum s-au schimbat vremurilelaughing
Cand eram mica jucam:
-plicul
-spanzuratoarea
-carti
-remi
-lapte gros
-ratele si vanatorii
-telefonul fara fir
-ascunselea
-prinsea

| Barajag a răspuns:

Pacat ca picii din ziua de azi nu stiu ce pierd, vezi doamne acum se murdaresc...striga mamicile la ei. uite vezi ce ai facut, treci la calculator...laughingce n-am da noi sa mai fim copii sa ne jucam ca inaintehappy

| Leea1234 a răspuns:

Eu eram mai" baietoaica" jucam:
pac-pac
lapte gros
capra
hotii si vardisti (parca asa se numea!?)
rar mai jucam :
frunza
sotronul
si elasticul

| pepe a răspuns:

Jucam fotbal, tenis de masă şi volei toată ziua când eram în vacanţă, în timpul şcolii ne jucam mai mult sâmbăta şi duminica, iarna jucam şi rugby. Pe al meu îl trimit să stea mai bine toată ziua afară decât să-l las în faţa calculatorului.

| Brigitta a răspuns:

Mie imi placea sa ma catar in copacibig grin
Sa joc scunsalaughing Sau prinsahappy

| kathessa a răspuns:

Si daca noua nu ne place ca ei stau la calculator, ca intra pe tot felul de site-uri, ca sint preocupati de contactul sexual, sarcina, celulita, ce conteaza? Ma tot intreb unde sint parintii lor. De ce nu ii supravegheaza mai mult. De ce nu ii duc la un club, sa faca un sport...Sau sa vada un film, sa vada o piese de teatru. Sint convinsa ca sint evoluati, dar lucrurile scapa asa de usor de sub control! Cu putin efort energia lor poate fi canalizata spre lucruri pozitive si de viitor.

| Demoiselle a răspuns:

Eu cand eram mica mica...ma jucam de-a mama si de-a tatalaughing...

| annda a răspuns:

Pai cam ce-ati spus si voi plus sotron, mai era un joc ceva cu niste petale si culori da numai stiu cum se cheama, cu elasticul si saream toata ziua. laughing

| Kokolina a răspuns:

Pai foarte multe jocuri precum:flori fete sau baieti, fata-ascunselea, baba-oarba, alergarea si multe altele.

| Paula a răspuns:

Iai barbut laughing recent am invatat sa joc laughing
hmmm ce jucam, foarte multe. De obicei imi puneam imaginatia la cale. Ascunsa, Flori - fete si baieti - muzica si cantareti, vanatorii, prinselea, telefonul fara fir si etc happy

| christabell a răspuns:

Sunt sigura ca si noi cei care suntem acum de varsta mijlocie, daca aveam pe atunci internet am fi fost fascinati.Dovada cat de mult petrecem in fata calculatorului acum.Atunci aveam doar cartile si o gramada de copii in bloc cu care jucam mingea, coarda, v-ati ascunselea, de-a prinselea, sotron, in general jocuri ce implicau multa miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu m-am jucat niciodata. Am citit de la doi ani, la trei ani am aflat cum e cu barza, la patru am si facut-o, la sase m-au prins drogat, la opt am terminat toate nivelurile de la NFS, apoi am inventat mess-ul si la 20 am inceput sa cresc. Melci, ca am auzit ca merge. Nu am avut copilarie. Poate de aia nu stiu sa comunic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kathessa laughing "sa faca sport", sa stii ca-s baiat si ca urasc fotbalul cel mai mult si celelate sporturi!
Eu ma joc la calculator pentru ca : sunt multe chestii si nu te plictisesti si nu obosesti repede! Am blog, am hi5, am id, am cont pe youtube am filme postate pe youtube, am adsens, am cont pe TPU, si altele

Deoarece aici sunt numai oameni de varsta mijlocie (adulti)
Vreau sa'i lamuresc dc copii adora mai mult calculatorul decat sa iasa afara(mai ales cei de la oras)

Cu toti pedofili si toti oamneii rai care ii bat pe copii si le fura bani eu am ales sa las lumea reala deoparte si sa intru in lumea virtuala, o lume magica pentru mine big grin fara niciun pericol si astea, fara nicio julitura la genunchi pentru ca ai cazut cu bicicleta laughing, doar cu o tastatura in fata si un mouse in dreapta mea.

Eu am 60 de k si 12 ani laughing mai multi k MJ, eu il imit pe Elvis cand ajunsese gras, dar nu's fan nici MJ si nici Elvis.

Acum mi'e greu sa mai alerg sa joc jocurile astea puierile.

Am stat si la tara 11 ani si de un an m-am mutat la oras!

Cand aveam calculator la tara(am avut de 2 -3 ori) ma jucam jumate de zi iar apoi ieseam afara, pentru ca aveam putine jocuri si nu aveam net si ma plictiseam, iar uneori stam toata ziua in fata calculatorului incercand sa invat cum functioneaza, daca tot nu aveam jocuri!

Dar mi s-a stricat, si am iesiam afara zilnic.
Pana m-am mutat la oras si aici am calculator bun si pot sa ma joc mereu!

Azi (12 august 2009) am iesit doar sa iau o paine atat.

Bine si copii de la oras au mai putine locuri de agrement decat cei de la tara, dar la oras sunt si multi copii mai mari care se cred smecheri si ii bat pe aia mai mici, pedofili, rapitori etc!

Mie imi place mai mult calculatorul pentru ca e siguranta si ma joc toata ziua wave pa, pa!