| anka a întrebat:

Ce parere aveti despre femeile de la tara care se muta la oras si se cred brusc mari doamne? PS: Mentionez ca am un respect deosebit pentru femeile de la tara care au cei 7 ani de acasa.

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Sunt oameni si oameni. De multe ori un taran este mai respectuos si mai cu mult bun simt decat un "domn" de la oras. Si printre unii si alti sunt si tarani si domni adica si la sat sunt domni tarani dar si la oras sunt tarani domni.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Asta se numeste progres pentru ele! Si de ce nu s-ar crede? Nu stiu daca "mari", dar "doamne" in mod sigur ca sunt! Totdeauna trebuie sa ne straduim sa ne depasim conditia! Ce daca vi de la coada vacii! Noul mediu te transforma, te slefuieste, te educa, te face sa ai alt mod de a vedea viata, sa ai alte nazuinte si standarde de viata! Oameni prosti sunt si la tara si la oras! Tu astepti ca o femeie de la tara sa-ti zica ea "sarut-mana" chiar daca esti adolescent, sau numai pentru ca tu te-ai nascut la oras? Eu nu as face aceasta discriminare.

| Luori a răspuns:

Singure se fraieresc. La orice persoana conteaza cei 7 ani de acasa; este educatia ta de baza. La inceput mi-a starnit amuzament in legatura cu aceste femei, insa se pare ca gasesti din ce in ce mai multe cu astfel de aere.

Oare nu ne dam seama ca situatia oamenilor pe Pamant devine din ce in ce mai rea?