| mironica a întrebat:

Ce parere aveti despre fenomenul "swinging"? Ati fi dispusi sa faceti schimb de partener cu un alt cuplu pentru o partida de sex in cadru organizat?

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Dupa ce homosexualii si lesbienele nu s-au multumit sa -si traiasca discret inclinatiile si defileaza in cohorte multicolore si triumfale pe strazi, dupa ce travestitii arboreaza tinute desuchiate prin baruri exclusiviste, dupa ce pornografia nu se mai sfieste si ne invadeaza noptile pe ecrane si zilele pe bulevarde, dupa ce sado-masochistii se aduna in cluburi specializate, noua moda nu mai mira pe nimeni.Chiar ma intreb, uneori daca mai exista ceva de descoperit in materie de imaginatie umana tenebroasa.Se sparie gandul, cum spunea cronicarul.Si e cu adevarat de speriat caci inclinatiile perverse ataca tot mai mult categorii de varsta neajutorate:copiii si batranii.Ma infior inspaimantata caci am vazut, intr-un film deocamdata, cum se poate face spectacol din suferinta omeneasca prin torturare si ucidere in direct.Chiar ca se adevereste vechiul panseu:"Somnul ratiunii genereaza monstri". Iar fenomenul despre care ne intrebi tu pare un monstrulet dintr-o larga panoplie a imoralitatii. Ce mai inseamna partener in acest caz? Doar ca iei uneori micul dejun cau cina la aceeasi masa? Pentru mine cel putin, e de neinteles...

| silvio a răspuns:

Daca iti consideri partenerul o "marfa" si el e de acord cu asta, aia nu mai poate fi numita relatie... Parerea mea... Deci, nu!

Răspuns utilizator avertizat