| Superior a întrebat:

Ce parere aveti despre invazia extraterestra? adica...pardon,invazia extraterestra falsa :
http://ortodoxinfo.ro/......i-ufologi/
Imaginati-va ca in 1950 existau avioane de pasageri,nu la fel de mari si frumoase/comode ca cele de azi, dar in principiu folosesc cam aceeasi tehnologie. Ma indoiesc ca doar la marime a progresat aviatia. Cine stie ce fel de OZN-uri au pregatit elitele pentru a le folosi cand va veni momentul... ma rog probabil au renuntat la plan, dar nu se vor opri.

20 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

"OrtodoxInfo.ro"... de ce oare nu ma mira ca stirea-i falsa?

| Superior explică (pentru Speed99):

Dar Anonymous? Si nu numai....sunt si pe alte siteuri.
Massmedia a incercat sa o raspandeasca sub forma unei invazii reale, chiar daca printr-un canal de stiri de rahat, dar a facut-o. http://www.romaniatv.net/......23666.html

| Speed99 a răspuns (pentru Superior):

Acum ma iei cu Anonymous? Anonymous nu exista, ci e doar o idee raspandita printre copii edgy care stiu sa lege doua linii de cod si se numesc hackeri.

Anonymous a devenit deja un subiect gay, cat de usor de influentat sa fii sa crezi asa ceva?

| Superior explică (pentru Speed99):

Anonymous - gruparea de hackeri, nu copii mici cu tricou si masca.

| Speed99 a răspuns (pentru Superior):

Anonymous nu e o grupare de hackeri. Cine te-a mintit? Grupari de hackeri erau PoodleCorp, Lizard Squad. Anonymous nu e un grup de hackeri specific, te asigur. Este doar o tactica de marketing frauduloasă.

| Superior explică (pentru Speed99):

Ciudat e ca aceasta tactica de marketing este data si la televizor ca spargand siteul FMI al politiei romane, dand informatii despre clubul colectiv la televizor, si despre o tona de alte lucruri.

| RAY a răspuns:

Ce sa spun eu nu cred in basme, cand o sa se intampla o sa cred

| Superior explică (pentru RAY):

Nu chiar. E ceva ce poate deveni real. Ei vor sa puna controlul total pe noi. Nu vezi ca ne prostim din ce in ce mai mult?
Fetele de 11 ani se uda la chiloti daca-l vad pe Selly.
Daca Iulia Albu zice ca e de rahat sa porti aia nimeni nu poarta (practic te porti, gandesti ca televizorul).
Lideri care fac exact opusul a ceea ce ar trebui sa faca dar o tara intreaga sta incuiata in casa.
Scoala este principala dovada, 12 ani din viata inchis in 4 pereti, unde ne robotizeaza, si nu zic un motiv pentru "Dar de ce invat asta?" "PENTRU CA TREBUIE".
Sa nu mai zic ca te pune sa muncesti de-ti sar ochii din orbite si primesti bani de caca, pe cand altul care e general in armata pe acte dar nu si-a indeplinit niciodata datoria castia 2000 de euro pe luna penise de la 30-40 ani. Dar ce sa faci, e singura metoda sa supravietuiesti, nu mai comentezi.
mai sunt de zis dar nu-mi vin toate in minte acum.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Vizite extraterestre au fost, sunt si vor mai fi; dar nu asa ca in filmele S.F! Daca ti-as spune ca : sunt simple imagini holografice trimise de diverse civilizatii, mult mai evoluate spiritual si tehnologic fata de tehnologia terestra cu ce ai putea contraargumenta?

| Drimmero a răspuns:

Care invazie? Astea-s fictiuni preluate din filmele SF.

Oamenii de stiinta au zis ca e posibil sa existe viata si pe alte planete, doar ca nu s-a descoperit nimic concret.

| Speed99 a răspuns (pentru Drimmero):

Iti garantez ca exista. Universul este aproape infinit, e efectiv imposibil, din punct de vedere matematic, sa nu mai existe alta viata inteligenta pe o alta planeta.

Chiar si daca sansa e de 0. 000001%, tot este foarte mare, cand o pui in perspectiva.

| Drimmero a răspuns (pentru Speed99):

De ce n-ar exista totusi viermi intergalactici si exista tocmai martieni? Daca omul reuseste sa le descopere habitatul, consider ca el e mai inteligent.

| Speed99 a răspuns (pentru T0T):

Si eu am auzit de conceptul asta. Dar e doar un paradox, si pe langa asta - multi oameni de stiinta au explicat de ce inca nu am dat de alta viata inteligenta in univers. Deci nici macar nu mai e paradox, ci un concept - idee.

| T0T a răspuns (pentru Speed99):

De ce?

| T0T a răspuns:

E relevantă pentru unele minți puerile de pe aici, de exemplu. Atâta timp cât e relevantă pentru o parte mare din oameni, devine relevantă și pentru cei din jurul lor care vor fi asaltați de inepții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-mi dau 2 palme de vreodata am vazut un prost mai mare si mai naiv decat tine.

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Asta-mi place la tine iubire.

| Wyse a răspuns:

Nu te mai uita pe Youtube sau pe televizor crezi ca daca chiar o sa vina? daca ar veni nu ar sta sa faca reportaje.