| Dan a întrebat:

Ce parere aveti despre lumea in care traiti? De ce lumea a devenit egoista si rea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fiecare "trage" pentru el si nimeni nu se gandeste la cel din jur

4 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Mai de graba materialista, unde te uiti toti vor doar bani si iar bani, ar face orice ca sa aiba bani.

| Aurelia a răspuns:

Imi pare rau sa spun asta, dar adevarul este ca oamenii s-au schimbat enorm, nu-mi vine sa cred in ce hal au ajuns...acum, de exemplu majoritatea tinerilor si scolarilor au un vocabular...de toata frumusetea(sper ca ati inteles) si un comportament care lasa mult de dorit! Nu inteleg de ce aceste schimbari, nu pot sa-mi explicstraight face

| matura a răspuns:

Lumea nu este egoista si rea, unii dintre noi, sunt egoisti si rai, cu voie sau fara de voie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere proasta. dar ma bucur ca merge exact acolo unde a spus doamne-doamne.catre sfarsit.semnele sunt inconfundabile si implinirea profetiilor o dovedesc din plin.