| Nicoleta a întrebat:

Ce parere aveti despre melodiile propuse pentru semifinala Eurovision 2011 si despre faptul ca aceasta va avea loc in seara de Revelion?
http://www.tvr.ro/eurovision/?pagina=stiri&id=92006
(daca nu le-ati ascultat, le puteti asculta pe adresa de mai sus)
Fundita!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Multumesc pentru postare, Nicoleta!
Am pus intrebarea ta la "favorite", ca sa ma reintorc, cand voi avea ceva mai mult timp liber la dispozitie, ca sa ascult toate melodiile.
Iar referitor la faptul, ca Semifinala Eurovision 2011 va avea loc in seara de Revelion, nu mi se pare o idee tocmai buna. Argumentez: 1. In seara de Revelion multi romani sunt plecati din tara; 2. Toata lumea se distreaza (bea, danseaza) si n-are timp de stat la televizor si de dat voturi.
Eu personal sper, ca pana la urma se vor razgandi si vor organiza concursul intr-o alta zi, desi stiu, ca TVR-ul vrea sa faca niste economii si sa omoare doi iepuri dintr-o lovitura (Revelionul + Eurovision-ul).
O seara placuta! Numai bine!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, ai dreptate, Nicoleta.
Sper, ca totusi, vor schimba data. Altfel nu vom avea parte de voturi obiective (vor fi prea putine).

NOname
| NOname a răspuns:

@Nicoleta, multumesc pentru apreciere! Numai bine!

| pwp a răspuns:

Se putea si mai bine... dar.

| Nicoleta explică:

NOname
Imi imaginez ce fel de voturi se vor da si cata audienta va avea, avand in vedere ca romanii nostri prefera in seara de revelion emisiunile cu manele si prosteala ( nu toti, o parte din ei). Cei care ar fi votat asa cum trebuie, nu cred ca vor sta in fata televizorului pana si de Revelion.

| Nicoleta explică:

Nu ai pentru ce!

| Anutza2610 a răspuns:

Mie mi se par cam slabe melodiile adica imi place una singura claudia pavel-I Want U to Want Me sper sa castige mel asta. Si faptul ca a pus in seara de eurovison nu e o ideee asa buna multi nu o sa steie in noaptea de revelion sa se uite la eurovison

| Nimeni_4628 a răspuns:

Hmm.nu stiu ce sa zic.Multe dintre ele chiar sunt banale. Eu personal nu o sa stau in seara de revelion sa ma uit la Eurovision. E cea mai mare prostie si o idee neinspirata.

| Nimeni_4628 a răspuns:

Ps:
mersi de intrebare.Nu stiam ca s-au publicat meloodiile