| matei408e7 a întrebat:

Ce parere aveti despre numele Elisabeta? Care sunt numele voastre preferate de fete? Dar baieti?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prea pretențios. prefer Elisa mai degrabă.
De fete românești îmi plac Irina, Mădălina, Ariana, Isabela
De băieți îmi plac Victor, Matei, Vlad, Nicolas, Luca, Mihai

| Andreeush a răspuns:

E un nume frumos, rar întâlnit la noi.

| oglindasultanului a răspuns:

Eleonora.

| Eireann a răspuns:

E un nume frumos cu o istorie bogata, nume de Regina.
Mie imi plac numele antice grecesti pentru fete in special Cassandra si Athena. Pentru baieti imi plac numele de Conor si Patrick, asta probabil din partea irlandeza a familiei.

| ShaOfHatred a răspuns:

Fete: Kasandra, Larisa
Băieți: Vladimir, Sabin

| AmnaMaraCarin a răspuns:

Este foarte frumos! Mie imi plac numele precum Alesia, Elisa, Klara. La băieți cred ca Albert, Bogdan. Sincer, mie imi plac mai mult cele englezești precum Kate, Emily.