| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveti despre o persoană care urăște nedreptatea de orice fel?
Cum am putea-o defini?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

O persoana integră și justițiara.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uni oameni fac rau iar majoritatea o accepta, si eu incerc sa fiu corrct, dar si eu cateodata sunt la fel, nu ai de ales

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Trebuie ss acceptam faptul ca suntem maimute emotionale, compulsive, impulsive, deci eu consider auto controlul esential in viata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Proastă rău de tot.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prefăcută.

| Mosotti a răspuns:

Pai cum sa o numim, o persoaba buna si corecta.

| T0T a răspuns:

O componentă fundamentală în construirea unei umanități evoluate din punct de vedere moral. O bijuterie rară în care cei nedrepți și suficient de săraci „spiritual" nici nu cred.

| SilentRain a răspuns:

Persoana unica, chestia este nu doar sa o urască da să și fie corecta

| Emma30555 a răspuns:

Un om cu caracter, un om de încredere, de baza, corect

| LordCristobal a răspuns:

O persoana corecta și demnă de tot respectul.

| RxTx a răspuns:

Nu mai gasesc unde scria in Biblie ca:
lise iartă o gră.adă celor ce fac țara bubă de locuit

| SharpEagle a răspuns:

Un copil batran laughing

Dar care are un vis ce merita toata energia si tot timpul din lume.
Daca fiecare din noi am iubi dreptatea celor din jur, lumea ar fi la mile distanta...Sau daca n-o iubim, macar sa uram nedreptatea aproapelui.