| Mindfulness a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii bârfitori? Care bârfesc pe la spate și denigrează fara ca acel om să le fi făcut vreun rău? Am văzut nu doar că românii sunt așa, am văzut că și ungurii au educație 0! E o baba care mă tot bârfește la colegele ei la un magazin la care fac cumpărături! De ce da cu hate așa gratis si denigrează? E o baba afurisita! In loc sa își aștepte înmormântarea ea bârfește și denigrează! Sa îmi pun mintea cu astfel de oameni în ideea sa ii pun puțin la punct că prea mari se cred,sau sa le dau pace sa ii ignori? Eu mă știu la nervi sunt un om tăcut dar când sunt calcat pe picioare în repetate rânduri mi frica sa mă înfurii că știu ce o sa iese,mi milă de unii care mă va vad naiv doar că sunt tăcut sa ii nenorocesc! Și ce e mai rău e că cei care asculta de cei care bârfesc i-au totul în calcul fara sa cunoasca personal omul! Cu munca unii au dreptate că nu prea sunt eu așa de bun de munca,dar eu am probleme,am recunoscut aici public ce probleme am! De ce ii interesează pe unii de viață mea? Că eu nu lucrez,că nu fac nimic și tot se găsesc sa mă atace pe la spate? Când eu de abia pot sa ies din casa având o anxietate foarte urâtă! De ce nu își vad unele gunoaie de viață lor? De ce îmi comenteaza ei mie viața în permanență? Îmi dau ei sa mănânc, îmi plătesc ei facturile in casa! De ce ii interesează pe unii viața privată a unui alt om care e in plina suferință? De ce avem o mentalitate atât de primitivă, de ce suntem atât de primitivi? In loc sa ajutam dăm în cap! Și femeie bătrână nu are cei 7 ani de acasă! Într-o zi comenta ceva de țigani e rasistă! Ce caută pensionarii ăștia la locul de munca de ce nu stau acasă și le permite sa lucreze când ei au probleme cu nervii? Voi ce spuneți sa le dau pace? Deja mă enervează rău de tot, oameni așa de rahat nu știu ce caută în societate mai ales sa lucreze!

Răspuns Câştigător
| 1onur a răspuns:

Dumnezeul este îndeajuns pentru toți și pentru mine și pentru tine și pentru toți și toată lumea, haide săne calmă te rog eu mult de tot, te rog eu frumos frate cu Adevărat

38 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"bârfesc pe la spate și denigrează fara ca acel om să le fi făcut vreun rău? ...românii sunt așa, am văzut că și ungurii au educație 0"

hai pe bune, cine ești tu arbitrul univerrsal al bunului simț? fugi dom'le de-aici

| Mindfulness explică (pentru sierra1):

Fata de unii ca voi pot sa zic că sunt cu bun simt! Așa cum multele defecte pe care le am eu am bun simt! Eu nu bârfesc oamenii care sunt bolnavi,care sunt săraci,care au probleme,nu îi judec, consider că fata de oamenii de genul sunt educat!
Probabil și tu faci parte din turma asta și te simți cu musca pe căciulă! Eu nu caut sa îmi bat joc de nimeni pe unde merg las loc de buna ziua! Daca vad că un om e prost sau handicapat eu nu mă duc la alții să le spun cum e omul ăla! Am înțeles bârfești odată, de doua ori un om dar când o faci mereu ori oamenii aia sunt niste mizerabili ori sunt invidioși!
Eu am o educație net superioara multor persoane! Chiar mă mândresc cu asta! Nu e treabă nimănui să bârfească pe cineva, acel cineva face ce vrea cu viața lui atâta timp cât nu fura și e un om cinstit nu vad de ce sa primească atâta hate gratuit fara sa deranjeze pe nimeni! Daca tu vezi ceva normal înseamnă că ești la fel ca și ei, un 0.

| sierra1 a răspuns (pentru Mindfulness):

"| Mindfulness: oamenii bârfitori? nu doar că românii sunt așa, am văzut că și ungurii au educație 0!"

ce apucături nazisto-rasiale ai! Si ce-i mai grav e că nici nu ințelegi asta

| Mindfulness explică (pentru sierra1):

Tu ai băut apă de la câine e clar! Mars naibii de la întrebarea mea!

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Lasă frate, nu-ți face inima boss Amară,

Uite frate ascultă la mine te foarte frumos cu toată inima mea și tot sufletul meu.

Chiar dacă vezi rău, chiar dacă vezi rău frate, și tu ști. Și tu ști sigur 100%la100% că nu ai avut nicio intenție sa faci rău la omul ăla niciodată în viața mea ști ce sa faci frate? Lași la Dumnezeu,

Și nu ține frate ură și nu te ruga frate să-le mearga rău din potrivă roagă-te pentru toți care țiau vrut răul îți vor răul sa ajungă ei cei mai cei mai de valoare sa fie îmbrăcați în aur...

Tu sa fi cu Dumnezeu înainte lasă să avem noi Dumnezeu ei sa aibă lumea asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mindfulness):

rolling on the floor))) ce nebun ești

| Mindfulness explică (pentru sierra1):

Mars dracu de om de rahat și autist de aici!

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Nu mai frate lasă nu-i bine lasă... nu te certa cu femeia nu-i bine nu-i frumos nu se cade noua boss fratele meu

| LisaJulie a răspuns:

Sunt oameni care din păcate nici nu au auzit de cei șapte ani de acasa, nu cauta dacă o informație despre cineva e adevărată sau falsa și fac ceea ce pentru a se baga în seama! Din păcate este tot mai plina lumea de ei

| 1onur a răspuns:

Nici eu nu vorbesc în numele nimănui pe la spate nici dacă sunt întrebat, sau chiar dacă știu ca am văzut rău, mă fac ca nu știu, dacă eu am o certă cu cineva, las la Dumnezeu. Știu eu căi mai bine așa, chiar dacă știu sigur totul...tot las lui fiindcă sa vorbești în numele lau om pe la spate nu este bine nu-i frumos. Dacă nu-i ști Viața acelui om dacă nu ști ce viață are dacă nu-i ști situația lui de ce să-le judecăm? Săne batem joc de el? Cu ce suntem noi "mai buni " ca el/ea? Asta e unora le palce atâta de mult răutate ca îți spun sincer am frică dr așa oamenii cu Adevărat am frică pentru că răutate lor e prea mare, e prea urâtă, e prea de tot... nu știu Dumnezeu cum va proceda cu noi.

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

Ai dreptate onur. Eu nu am văzut la țigani atâta prostie cum am văzut la români și la unguri! Parca îmi dă ei frate sa mănânc așa răutate au în ei! Mă văd mereu singur și de aia își permit! Eu am zis, mi milă sa mă cobor la nivelul lor că știu cum sunt când mă enervez, și las de la mine, dar când vezi că sunt nesimțiți și nesimțite in continuare e greu sa te abții. Sa de-a Dumnezeu să treacă și ei măcar 6 luni prin ce trec eu și să văd mai sunt așa de jegoși! Eu cred că invidia asta e boala prostilor! Eu nu caut sa judec pe nimeni!

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

Eu nu cred că e fata e un autist fără viață socială care da mereu cu hate! Nu are tupeu sa recunoasca ce este, se abține daca întrebi dacă e fata sau băiat! Sunt nervos și mai mă enervează și sclavul asta

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

M-am calmat. E greu sa lupți cu o societate de rahat comunista și cu unii de aici care sunt exact tipologia aia de oameni bârfitori, care se cred ei mereu superiori!
Eu mi-am spus durerea și asta se găsește sa mă enerveze când nici nu știe cum e lumina zilei.
Nu e fata frate că nu sunt fetele așa de proaste și fără cei 7 ani de acasă, mereu e Gigi Contra și-o caută cu lumânarea, in realitate nu ar avea curajul asta pe tastatura toți sunt cu tupeu nesimțit.
In loc sa ne ajutam că suntem ca frații sa ne dam un sfat ne punem piedeci noi între noi! Oameni de genul asta nu ar avea ce sa caute pe aici, are 0 empatie.

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Lasă la Dumnezeu.Sunt destui oamenii așa pe lumea asta.

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Dumnezeul este îndeajuns pentru toți și pentru mine și pentru tine și pentru toți și toată lumea, haide săne calmă te rog eu mult de tot, te rog eu frumos frate cu Adevărat

| 1onur a răspuns:

Nu contează cine este nu ăștia contează, contează noi sa nu ajunge așa Niciodată. Dacă ajungem și noi așa nu ajunge nicăieri fratele meu. Lasă... lasă....frate

| 1onur a răspuns:

Mersi frumos frate.

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

Ai reușit să mă calmezi! Cred că tu ești singurul om de pe planeta care mă poate calma laughing
Am prea multe probleme și de sănătate și cu banii nu mai pot nici eu,și eu sunt om,nu mai suport sa fiu atacat mereu de oameni care nu știu prin ce trec! Am avut și la munca așa colegi și am plecat din cauza lor ma tot provocau și se comportau urat cu mine. Am zis decât să fac ceva la nervi mai bine plec de acolo, tot așa erau pensionari, nu știu de ce nu stau acasă pensionarii și muncesc sa ne enerveze pe noi tinerii! Și cu clienții se comportau urat, nu știu ce caută așa oameni la locul de munca in loc sa stea acasă! Bătrânii trebuie respectați dar când te provoacă să îți pierzi jobul și te înfurie și bârfește la clienți nu poți să stai indiferent! I-am iertat oricum, nu mi-am pus mintea cu oameni bătrâni mi-am dat demisia! E greu sa supraviețuiești in Romania daca ești diferit!

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Fratele meu, boss

La nervi, la stres, la o supărare, la un necaz mai spui o vorbă greșit, mai zici o vorbă greșit la ne locul lui la momentul ăla la clipa aia la secunda aia la nervi spui frate.

important este să lăsăm dușmănie, ură între noi lasăi sa fie ei, ei cei tari, noi sa fim ăia mici în fața lor și înaintea nostră vede Dumnezeu ce și cum este Adevărul,

| Mindfulness explică (pentru 1onur):

Nu poți nici așa sa îi lași onur că te vor considera prost și pămpălău happy dar ai și tu dreptatea ta.
Eu nu pot sa fiu umil in fața unor oameni care au mai puține studii ca mine și se cred tot ei șmecheri doar că cunosc multa lume! Le dau peste nas.
Oamenii cu adevărat nebuni vad că se află in libertate nu la psihiatrie, și e plina lumea de ei.

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Dumnezeul...

| simplaexsistenta a răspuns:

Barfa este peste tot. Deja a intrat in caracterul oamenilor. Lasa-i sa barfeasca, pana la urma toti in pământ ajungem. Decat sa te enervezi si sa te tulburi din cauza lor, mai bine nu-i bagi in seama si iti vezi de viata ta, ca orice lucru poate fi transformat in barfa, fie ca ai facut ceva rau sau ti-ai luat masina noua!

| Cinic a răspuns:

Barfa este sport national in Romania. Pai nu ai cum sa scapi de barfa indifernt de ce ai face. Daca tu de maine iti faci o afacere profitabila si iti cumperi o masina misto si te insori cu o femeie frumoasa, iti garntez ca lumea o sa vorbeasca despre tine ca tu ai furat banii si ca nevasta-ta este video chatista. Noi adoram sa ne batem joc de cei mai putin norocosi si sa îi invidem pe oamenii care au succes.

| Mindfulness explică (pentru Cinic):

Sincer nu știu ce să fac,mă simt blocat în Matrix,numai peste oameni de ăștia trag,și dacă mă angajez tot de așa oameni dau! Eu sunt sensibil nu mai sunt cum eram când eram sănătos,am anxietate nu suport atâta răutate și invidie gratuita! Daca eram și eu asa ca ei nu mai eram deranjat,sincer mi imposibil aproape sa trăiesc între așa oameni machiavelici și insidioși,de asta am ajuns să mă izolez nu mai îmi găsesc locul între oameni așa răi,dușmănoși.
Mă rog la Dumnezeu sa nu mă înfurii pe cel care mă va calca pe picioare deja mi s-o umplut paharul! Zici că le iei pâinea de la gură! Ăștia sunt psihopați,in loc sa fie internați la nebuni ăștia sunt in libertate și mai si lucrează, și culmea e, că mai suntsi respectați! Eu vad că la noi omul care e bun și cu bun simt e batjocorit și ăștia care sunt opusul, oameni de nimic și fățarnici sunt respectați!
Ai dreptate, sunt de acord cu tine, foarte buna remarca.

| Cinic a răspuns (pentru Mindfulness):

Trebuie sa iti vezi de treaba ta! Concentreaza-te pe sanatatea ta. Da-i in p#l@ mea de prosti.

| Mindfulness explică (pentru Cinic):

Asta fac,dar te provoacă!
Trebuie sa învăț taina indiferenței dar anxietatea nu mă lasă happy
Unii dintre voi sunteți de treabă, oameni faini, in realitate nu dau de așa oameni numai de oameni care ma urăsc rolling on the floor zici că le-am luat mâncarea de la gură, acoperișul de la casa laughing
Trebuie sa mă duc pe alta planeta că pe asta nu mai au unii loc de mine, le e ciuda că eu nu lucrez îți dai seama ce ii preocupă pe ei laughing

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Cele mai urate barfe le-am auzit de la oameni care spuneau ca nu suporta barfa.

| Mindfulness explică (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Nu e o regulă! Te cred dar nu se aplica și la mine!

| Whitte a răspuns:

Caracter infect! Nimic mai mult de zis.

| Mindfulness explică (pentru Whitte):

Al meu sau a bârfitorilor? Daca îți spun că eu stau numai în casa și nu am treabă cu absolut nimeni, niciodata nu atac o persoana nevinovată nu mă crezi.

| Whitte a răspuns (pentru Mindfulness):

De barfitori ai intrebat, de barfitori am raspuns.
Dar nu e bine ca stai numai in casa. Iesi si socializeaza cu oamenii. O discutie nu inseamna numai barfa. Poti vorbi despre orice: vreme, calatorii, retete de mancare, arhitectura, filme, fotbal, etc.

| Mindfulness explică (pentru Whitte):

Ciudat să mă bârfească o baba.

| Whitte a răspuns (pentru Mindfulness):

Hahahaaaa

| Mindfulness explică (pentru Whitte):

E angajata la magazinul unde fac eu cumpărături, zici că pare împăiată cand e la casa ( caserita)

| Whitte a răspuns (pentru Mindfulness):

In cazul asta trateaz-o cu dosul. Asa o educatie are ca nu merita sa-ti bati capul cu ea.

| Mindfulness explică (pentru Whitte):

Nu,e prea bătrână nu pot sa o iau sub roți/ sa îmi pun mintea cu ea happy

| Whitte a răspuns (pentru Mindfulness):

Nu am zis sa-i raspunzi. A trata cu dosul inseamna sa o ignori. Fii mai destept decat ea.

| Mindfulness explică (pentru Whitte):

Sunt de fel așa! Mersi pentru răspunsuri.

| Whitte a răspuns (pentru Mindfulness):

Cu drag!