| Vladsnllgddvff a întrebat:

Ce părere aveţi despre oamenii mai slabi un pic decat ceilalţi din jur.Trebuie să fie trataţi altfel doar pentru că sunt mai diferiţi? Părerea mea este că toţi sunt la fel.

2 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

In modul discriminatoriu, nu. Dar inevitabil cand esti diferit in orice fel, unii vor spune chestii incomode. Cand esti foarte slab mereu vei auzi remarci si păreri despre cum ar fi bine sa manaci mai mult, e inevitabil, asa sunt oamenii. Eu cred ca nu e ok sa comentam in legatura cu greutatea unui om, poate manca ce si cat cinsidera si stie si singur ca e slab, nu e nevoie sa ii mai spunem de N ori... Singura situatie in care cred ca e ok sa ne implicam e atunci când acea persoana este anorexica. Acei oameni trebuiesc ajutați ca sa nu ajungă sa își distrugă sănătatea si corpul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar nu, nu trebuie judecat un om dupa greutatea lui. Doar dupa comportament sunt si dinaia slabanogi din cate am observat sunt multi figuranti ca nu au cu ce si incearca sa para smecheri fata de ceilalti. Da aia trebuie tratati altfel