| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii care sunt sau par aiuriți și distrați, neîndemânatici, poate chiar mai puțin inteligenți, dar în anumite situații demonstrează exact contrariul?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

In situatii in care au ei interes sau ceva le capteaza lor atentia probabil isi dau interesul sau se implica mai mult. Sunt oameni aiuriti sau care par sau chiar au probleme psihologice care la munca sunt destul de buni si reusesc sa se tina de program, nu stiu daca ajung sa fie straluciti, nu cred ca au capacitatea daca ei au deficit de atentie.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca sunt aiuriti si distrati 80% din timp, nu reprezinta incredere indiferent ce ar demonsta intr-o zi.
Maxim femeie de servici as angaja asa.

| Hammurabi a răspuns:

Îmi pare rău, dar n-am întâlnit așa ceva până acum.
Nu zic că n-ar putea exista, dar eu n-am întâlnit genul ăsta de oameni "surpriză".

| MotanulAlbastru a răspuns:

Toți avem momente bune, și momente proaste. Oricât de inteligenți sau prosti am fi. Dar dacă în 80% din timp ai doar momente proaste, nu ai cum sa inspiri încredere sau sa pari vreun geniu doar pentru acele 20%.