| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre Organizaţia Naţiunilor Unite?

4 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Nu prea buna, dar nu noi facem regulile jocului mondial!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

O parere in curs de definirewinking

| stresu a răspuns:

S-a descurcat mai bine decat Liga Natiunilor, dar atat timp cat in Consiliul de Securitate inca se face legea de cei puternici, inca mai e de lucru.
Desigur, sunt multe misculatiuni si lucruri care nu se fac publice. E mai mult pe baza de posibilitati si discutii interminabile.
Oricum, vad ca totusi reactioneaza rapid, cum a fost in cazul Coreei de Nord, client vechi. Sunt curioasa cum va merge pana la sfarsit.
Oricum, cum ne bagam in globalizare tot mai mult de la o zi la alta era nevoie de ceva de genul sa controleze orecum situatia. Insa consider ca ar avea nevoie de un management mult mai bun al conflictelor. Genocidul inca se intampla in diverse colturi de lume, dar daca oamenii aia nu au petrol nu se baga nimeni.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Plictisitor!