| nightwish a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care adopta stilul gotic? ma refer la imbracaminte si la muzica pe care o asculta, cat si la machiajul ciudat? vi sa-r potrivi acest gen?

6 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Nu stiu daca mi s-ar potrivi, nu l-am incercat. Dar fiecare e liber sa se imbrace cum vrea, sa asculte ce vrea si sa-si faca treburile unde vrea (in limita bunului simt si a Constitutiei, desigur).

| olijertiu a răspuns:

Mie imi place. Sigur mi s-ar potrivi daca mi-ar sta parul cum trebuie big grin in rest pot face sa mearga. Si stilul e fain nu cocalar laughing

| D A R i U t S s A a răspuns:

Mie una nu mi s-ar potrivi deoarece 1 la mana nu-mi place acest stil si 2 sunt si mai bruneta deci.eu bruneta, toata in negru.nu prea merge

Nu am nimic cu nici o persoana eu una.chiar daca nu imi place stilul adoptat. problema ei/lui dar sunt persoane rele in tara asta si daca ai vrea sa adopti acest stil te-ai putea confrunta cu ceva probleme de exemplu se poate lega lumea de pe strada de tine.

Ai putea asculta muzica care iti place dar nu iti recomand sa te imbraci asa. Stiu ca vrei sa te exprimi liber prin imbracaminte sa araati ce muzica asculti dar trebuie sa te gandesti la binele tau ca vei fi ranita.de oameni, ti-am spus sunt rai.
Acum tu faci cum vrei, cum simti eu ti-am dat doar o parere
mult succes in continuare si ai grija de tine

| RaresA a răspuns:

Pai...stilul gotic sa nu uitam apartine bisericilor romano-catolice happy. Din punct de vedere al imbracamintii nu se obeserva nici o diferenta. si chiar traim printe acesti oameni si noi si nu ne dam seama!

| Lery a răspuns:

Mie imi place foarte mult stilul gothic.Ma imbrac in negru am parul roscat pielea alba ascult numai rock si ma machiez zilnic cu negru la ochi.Mi echiar nu mi se pare ciudata chestua aasta deoarece m-am obisnuit deja(sunt asa de la 6 anibig grin)Si da mi se potriveste perfect.

| FlyAway987456321 a răspuns:

Www.omniaboutique.com

aici poti sa gasesti sute de corsete in stil gotic/metal/pin-up/burlesque/office/elegant cu balene de otel + rochii/costume/catsuit-uri, daca vrei sa iesi din anonimat la concerte (si nu numai);)