| XxKAMELIAxX a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care vor sa dea/dau de carnet la 16 ani?
(-permisul de >conducere-)=o necesitate?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In uk e permisa legea si posibil america. In rest nu cred ca alte tari permite asa ceva. 16 ani nu e o varsta obisnuita pentru permis inca nu au mintea maturizata

suntserios
| suntserios a răspuns:

Masinile care se conduc cu B1 sunt destul de scumpe, plus scoala de B1 care are sens doar 2 ani asa ca majoritatea probabil o fac pentru ca isi permit nu neaparat ca au nevoie. Sunt putini totusi

| siriusblack98 a răspuns:

Ii consider iresponsabili si nepregatiti psihic pentru responsabilitatea care vine odata cu un permis de conducere si un autovehicul. Totusi este bine ca nu pot avea permis B la 16 ani. Maxim cat A si B1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider că mulți dintre ei o fac și din teribilism și ca să se dea mare în fața amicilor că aiu dat de permis și au mașină dar și ca să agațe femei.
Da, unii o fac și pentru necesitate. De exemplu cei de la sate care trebuie să facă naveta zi de zi pentru a ajunge la liceul din cel mai apropiat oraș.

| Michaeel a răspuns:

Si eu voiam sa il i-au la 16 ani, nu ca sa ma dau mare sau ceva, pur si simplu ca plăcea sa conduc.