| Anca95 a întrebat:

Ce parere aveti despre purtatul uniformelor? Pro sau contra? De ce?

7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pro.In primul rand, intre elevi trebuie sa existe egalitate, in al doilea rand trebuie sa ne gandim ca nu toti isi pot permite sa se imbrace cu haine noi zilnic.Ne ducem la scoala ca sa invatam, nu ca sa facem parada modei si sa ne laudam cu hainele noastre de firma.
Chiar daca sunt destule persoane pro uniforma, nu cred ca se va pune in viitorul apropiat in scoli, decat poate la clasele mici.

| Ananas2 a răspuns:

Contra. nu trebuie sa te imbraci intr'un anumit fel ca sa inveti.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Contra.Fieare trebuie sa aiba dreptu sa se imrace cum vrea cum se simte bine.Nu conteaza ca copii sunt criticati dupa criteriu asta, asa este peste tot si in lumea umana si animala e normal, eu am facut fata, alti au facut si multi altii o sa faca de acum.Total Contra

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pro
-accentul nu se pune pe moda
-exista o egalitate intre elevi
-exista disciplina

Răspuns utilizator avertizat
| Norvegianul a răspuns:

Sincer sa fiu sunt pro, atata timp cat uniformele sunt cat de cat frumoase, sa nu arate ca-n secolul trecut. Nu mai sunt in liceu dar vad pe strada tot felul de pustoaice cu ghiozdanul in spate / geanta pe umar care sunt mai mult dezbracate decat imbracate. Eu zic ca decenta e importanta.

Răspuns utilizator avertizat