| pwp a întrebat:

Ce parere aveti despre salutul pe care si-l adreseaza baietii?[man]

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Trebuia sa spui la ce fel de salut te referi.Sincer intrebarea ta nu arata ca ai avea nevoie de ajutor, dar daca mie m-i se pare neimportanta poate pentru tine este. Din partea mea se pot saluta cum vor. Unii isi zic doar "Buna!"altii isi dau mana, altii au saluturi complicate ca un joc din maini cum ai vazut in filme si altii se imbratiseaza si se si pupaDaca vad ca se saluta cu jocuri de maini complicate la 25 de ani voi gandi ca sunt imaturi sau ca inca au suflet tanar.Depinde de situatie si de varsta, etc.Nu-mi pot da seama cum este cineva ca se saluta in vreun fel. Pot avea o "parere"despre cineva care se saluta intr-un anumit fel si sa nu fie asa.Asa ca daca ma intereseaza persoana o intreb de ce se saluta asa.Sincer chiar nu ma intereseaza cum se saluta cineva. Poti avea o parere gresita, sa afli ca persoana in cauza nu este asa cum gandeai. Daca vezi un barbat ca se saluta in vreun fel cu un alt barbat nu-ti poti forma o parere despre acel barbat sau poti si sa fie gresita.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este tipic bărbătesc.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Mie imi place cum isi strang mana baietii. Mi se pare foarte oficial.Am vazut si coregrafii plecand de la gestul asta.Imi venea sa ma opresc din mers si sa aplaudhee heeMi se pare normal.Procesul de americanizare oricum se simte in aeroh go on

| tarziu a răspuns:

Duci lipsa profunda de ocupatie?
in fiecare zi am cel putin 5 mailuri de la TPU prin care sunt informat ca ai pus intrebari noi. Nu poti sa te rezumi la intrebari 'adevarate'? Azi maine intrebi : "O sa ma marit cu x?"

| Meryem027 a răspuns:

E ok.Si ei ca intre baieti. Noi cand spunem : Buna, fata! sau Ciau! cum e?big grin Mie mi se pare tare, adica na, dovedeste ca sunt baieti. laughing Ii reprezinta, mai bine zis.

| kiss ya' a răspuns:

Mi se pare cool:X