| Woodsz a întrebat:

Ce parere aveti despre saptamana de lucru de 4 zile?

8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Prea mult de lucru...

suntserios
| suntserios a răspuns:

O parere foarte buna acolo unde se poate implementa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prefer 2-3 săptămâni de 6 zile muncitoare, apoi o lună de leneveală.
Adică freelancing.

| CostinAlamariu a răspuns:

Susțin 100%, dar mai bine ar fi sa ramana la 5 zile și 6 ore pe zi în loc de 8.

Eficienta muncitorilor a crescut exponential dar cine a beneficiat de pe urma acestei eficiente? Muncitorii sau patronii? Muncitorii merita sa profite de pe urma eficientizarii avand mai mult timp liber.

| AdioTPU a răspuns:

Un pas mic pentru patroni, un pas mare pentru angajati big grin

| 199onur7 a răspuns:

Hahaha -_-

| 199onur7 a răspuns:

Eu nu accepta asa muncă -_- eu astăzi am liber toți avem liber de la firmă și mâine muncim da si azi daca munceam era forță bine de tot

| just4ubr2015 a răspuns:

Cea mai buna idee dar sigur patronii nu vor fi de acord