| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce părere aveți despre secolul trecut?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Duc lipsa lui hitler, era un tip interesant

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A trecut.
Iubirea mea a început,
Acum un secol și ceva,
Și s-a terminat,
Fiindcă nu a plouat.

| Celcestietot a răspuns:

Null.

| SilentRain a răspuns:

Meh 'nu aveau conexiune la internet, deci nașpa

| minrest a răspuns:

Depinde de ce vom reusi sa facem in secolul asta. Daca asiguram libertatea in secolul asta, sistemul reprezentativ pe care l-am platit in secolul trecut cu sange, separatia puterilor in stat si libertatea de constiinta, macar aici in Europa, atunci am o parere foatre buna despre secolul trecut. A fost secolul razboaielor de masa, mase de soldati trimisi sa se anihileze reciproc, secolul guvernarilor totalitate, totalitarismul nazist si cel comunist, care controlau viata omului in amanunt, secolul fanatismului care transforma oamenii in zombi spalati pe creier, DAR, daca castiga libertatea, atunci inseamna ca asta e pretul libertatii, si atunci am o parere chiar foarte buna despre secolul trecut DACA castigam noi, daca putem sa pastram democratia si sistemul liberal macar in Europa.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Din cate am auzit lumea era altfel copii erau altfel, acum e rau nu mai exista frica de nimic ori cum era rau si atunci daca furai o caruta cu pormb faceai puscarie si te violau aia pe acolo s-au mureai cand se terminau tigariile deci in concluzie era si bine si rau.

| CdeMetal a răspuns:

Pai mie mi-ar fi placut sa traiesc prin anii 60', sa fiu tanar in perioada aia, dar nu in Romania ca era cam rau, as fi vrut in America sau Anglia.

| TristanTzara a răspuns:

Ultimul secol în care s-a făcut ceva în masă. Un secol caracterizat de centralizare. Iar noi trăim în niște timpuri de decentralizare.