| Georgiana21 a întrebat:

Ce părere aveţi despre ungurii de la noi din ţară?

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu am avut de-aface.
dar nu mi se pare cinstit ca in ardeal se vorbeste maghiara, si se fac lucrurile dupa legile lor. e tara noastra sa faca romaneste. ce atata dorinta de ``patriotism`` unguresc la noi?

| anad a răspuns:

Sunt oameni de toate felurile ca si noi si ca si alte natii. Multi sunt chiar foarte de treaba, buni vecini, harnici, gospodari si prea putini sunt cei cu adevarat sovini si nationalisti! Tin insa mult la a-si pastra identitatea nationala si la limba si obiceiurile lor!

| Abcfunny a răspuns:

Bună! hai să-ti spun părerea mea.
Am fost acum un an in Tuşnad[Harghita].
Pană şi la alimentara de unde cumparam paine mi se vorbea in magheară
Nu-mi place sa ma simt straină in ţara mea...

Sănătate!