| Dormeo a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatoarea afirmatie? ''Peladofobia o are toata lumea care tine macar 5% la aspectul sau sau imaginea lui si se respecta''

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

O afirmatie facuta de un schizofren laughing

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca n-ar fi fost asa nu ar mai exista ditamai indrustria de implant de par sau produse de regenerare ale parului care sunt fake-uri, vreau sa mi se arate o singura persoana care e indiferenta cu caderea parului si nu ia masuri sau nu isi ascunde chelia, una singura, daca exista eu alerg in k00rul gol. Ca se obisnuiesc cu asta e altceva, dar pana acolo e multa munca de acceptare.

| SatinEffect a răspuns (pentru Drimmero):

De la indiferenta la fobie e un pas ca de aici pe luna.

| Drimmero a răspuns (pentru SatinEffect):

Din fobie iau masuri, ii deranjeaza. Ceva ce nu te deranjeaza nu ascunzi, iar asta e ceva ce ii macina psihic, cunosc cazuri + ca exista o tona de statistici cu cheliosi ajunsi pe la psiholog

| Dormeo explică (pentru Drimmero):

Fobiile sunt irationale si nu te ajuta la preventie o grabeste

| Drimmero a răspuns (pentru Dormeo):

Fobia nu e factor de risc, nu se poate preveni cu nimic, genetica e unica care o declanseaza.

| Dormeo explică (pentru Drimmero):

Asta dovedeste ca e o frica irationala.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

"vreau sa mi se arate o singura persoana care e indiferenta cu caderea parului si nu ia masuri sau nu isi ascunde chelia"

Stiu eu o persoana careia ii place sa fie chel si pun pariu ca nu ar face nimic sa schimb asta, ce-i drept, cu par pe cap arata ca un cocos laughing
Il cheama Dwayne Jhonson sau mai bine spus The Rock rolling on the floor

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

"Fobia nu e factor de risc, nu se poate preveni cu nimic, genetica e unica care o declanseaza".
As spune ca de fapt genetica o declanseaza pentru ca datorita ei ai un anumit aspect fizic, iar daca tie nu iti place cum arati fara par, atunci apare si asa zisa fobie de a nu chelii.
Daca arata-i bine fara par, te durea la basca.

Răspuns utilizator avertizat
| nevermatch a răspuns:

laughing