| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre videoclipurile motivaționale?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Motivatia e o stare de spirit, adica de moment, nu esti 24/24 fericit asa ca nu esti 24/24 motivat, orice stare de spirit e trecatoare, secretul sta in disciplina si consistenta, faci ce ai de facut indiferent cum te simti.

4 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Nu prea te ajuta mult daca tu nu ești educat ca om, uiți ce vezi a doua sau a treia zi, un om prost nu își poate depăși condiția nici cu psihologi nici cu altceva și nu mă refer la tine, in general cam așa stau lucrurile. Bine, noi ăștia care nu ne integram in societate se întâmplă chiar din cauza asta, când te naști naiv și nu te descurci in viață așa ramai, nu exista leac.
Daca de exemplu nu știi să cucerești o fata nu contează că te uiți la 100 de clipuri despre cum sa seduci și să citești 100 de cărți, tot prostănac ramai toată viața, îți ia fata și unul cu 4 clase chiar dacă tu poți avea studii superioare.

| EestiSodalane a răspuns:

Idiotenii pentru prosti

| StoicAnalysis a răspuns:

Ca nu sunt facute pentru toata lumea. La unii functioneaza, la altii mai putin, altora chiar deloc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pierdere de timp