Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti, e ok ca o fata sa inceapa conversatia, de exemplu pe facebook cu baiatul pe care il place sau sa astepte pana se va gandi el la asta, observand ca fata il place si vrea si el ceva?

6 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

E ok sa inceapa amandoi conversatia, dar daca fata nu are nici o retinere de sa nu o faca si de ce ar trebui sa mai astepte dupa baiat daca ea simte ca il place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are vreo relevanţă cine începe conversaţia? Adică, e o conversaţie, ce naiba e atât de special şi deosebit la ea?! Dacă ai să-i spui ceva cuiva, începi tu discuţia, nu te dai cu capul de pereţi prin preajma lui sperând că el te va remarca şi te va întreba ce ai, începând astfel discuţia.

| Biiskrem a răspuns:

E firesc ca cel ce are ceva de spus să înceapă conversația. Chestia asta nu ține de sex. Nu e o regulă. Nu e ca și cum i-ar da flori. straight face

| Darius2019 a răspuns:

Salut, daca fata e frumoasa si chiar te place tu trebuie sa te bagi in seama cu ea, nu ea cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru Darius2019):

Daca tu inveti prostii de la altii in scoala, nu invata si pe altii

| Darius2019 a răspuns (pentru anonim_4396):

Amice stii tu cum sunt unele fete oricat te-ar placea tot nu incepe ea conversatia si cica i se zice ORGOLIU