| mihaa a întrebat:

Ce parere avetii, de taxa din scolii? ma refer la fondul clasei, taxa de banchet, protocol? credeti ca uneori exagereaza?

7 răspunsuri:
| Dianna a răspuns:

Daa..pai acum astia incearca sa scoata bani din oricelaughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista cineva care se ocupa de acel fond, oricum perdelele fata de masa ghivecele, cosul de gunoi si ce se mai cumpara dispar subit la sf de an.

| alexdop21 a răspuns:

Mihaa... eu nu am fost cel mai cuminte elev din scoala, poate nici de departe, si crede-ma ca am platit la ghiuveet, geamuri, dusuri (de la internat ) cu toate ca nu le spargeam eu, dar dadeam banii astia, eu cu prietenii cu care chiuleam, si le plateam cu cea mai mare placere. Asa scapam si noi de absente, corijente, si tot tacamul! Fondul clasei il plateam de 10-15 ori pe an. Deci nu e problema, nu e mult big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu am nicio parere. Nu achit. Mi se scade nota la purtare, scandaluri, invitatii la director... Asa, si? Nu dau!

| mihaa explică:

Da alexdop21 : poate nu era problema ta, poate era problema parintilor sau poate nici a lor k aveau banii era ok, si eu am stat in internat si era chefurii, distractii, dar in liceu nu am platit delokk fondul clasei k nu am vrut si nu stiu in 94-98 parca nu erau asa pretentiosii profesorii cum sunt acum si inca ceva de mentionat, in 98 la bac comisia a papat la cantina internatului si alte liceee la restaurante si nu a influentat k nimic faptul ca au papat la cantina sau la restaurant, din contra la noi au picat foarte putinii si la alte licee pe capete dar naa hai sa dam si noi banul k cine stie ne trece, falss

| b3bita a răspuns:

Uneori exagereaza, insa de multe ori sunt necesare si niste fonduri de la parainti tongue

| alexdop21 a răspuns:

@mihaa stiu ca suna aiurea dar liceul, in mare parte, l-am facut pe bani mei, mai faceam una, doua si ma mai lipeam de un ban... ceva, ma sescurcam si eu cum puteam, de ce sa vb prostii, imi mai dadeau si ai mei, dar prea putin pentru ca nu le ceream, tot timpul mi-a placut sa am banii mei, facuti de mine