| smartdjs a întrebat:

Ce parerea aveti despre zodia berbec? Dar fetel din zodia berbec cum percep dragostea? are importanta sau nu viata intima?

Eu am intalnit fete din acesta zodie care nu acorda nici o importanta relatior intime si altele

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Ai dreptate frate, au o percepetie asupra dragostei si a sentimenteleor cam deformata.
Niciodata nu am intalnit femei din zodia asta care sa simta cu adevarat dragostea.Mai mult dragostea le simte pe elehee hee Traiesc intens au un caracater puternic, plus ca e zodie de foc.

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Zodia berbec...hmm...sunt ft incapatanati, nu renunta niciodata chiar daca nu au drepatate, sunt si ft sensibili[berbecii si racii sunt cele mai sensibile zodii]...
Eu personal nu ma inteleg bine cu berbecii...mereu ma cert cu eihee hee

| Silvia a răspuns:

Adina, sigur ca nu ma cert cu tine, ptc nu te cunoscbig grin

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine.Si eu sunt un berbec, sunt oameni foarte incapatinati dar sunt foarte sensibili si foarte iubitori se zbat sa fie primii si nu sunt rahchinosi.

| ing. a răspuns:

Buna.happykiss. Eu sunt berbechappy.
Cred ca ai intalnit niste exceptiiwinking

| margaritar a răspuns:

Buna...eu sunt berbechappy... este adevarat relatiile intime nu mi se par foarte importante... dar... dragostea conteaza...love struck...adevarul este ca ma plictisesc cam repede de persoana de langa mine...in 6 ani am avut 3 prieteni si relatie sexuala doar cu unul dintre ei...noi berbecii suntem mai dificili... cel mai importatnt lucru ar fi ca avem un caracter foarte puternic happy

| smartdjs explică:

Sincer stiu ca sunt fff sensibil dar iubirea dragostea o percem numai in felul lor si numia cum doesc si cum doresc, s anul mia spun ca nu renunta la ideile lor chiar dc sunt depasite incorecte

| smartdjs explică:

IngridutS posibil exceptie dar caracteristicele zodie sunt aceleasi

| Antrax a răspuns:

Eu sunt berbec si nu am nici un noroclaughing

| alexnico a răspuns:

1). Despre femeia Berbec:

Femeia Berbec stie întotdeauna sa-si farmece admiratorii. Dornica sa împartaseasca sentimentele de dragoste cu cineva (sentimente care, la ea, sunt un izvor nesecat), ea pierde imens de mult timp în fata oglinzii, nu neaparat pentru ca este o stilata, ci pentru ca are un interes imediat: acela de a fi centrul atentiei cuiva.

Elementul Foc care sustine structura energetica a nativilor Berbec este dinamic, ceea ce face ca femeia Berbec sa fie tot timpul plina de initiativa, prinsa mereu în câte o actiune care nu suporta amânare sau animata de un real zel de a începe ceva. Iar atunci când nimeni nu vrea, nu poate sau nu are chef sa înceapa împreuna cu ea sa cladeasca o lume mai buna, singurul lucru care poate fi început este o relatie. Daca relatia va dura sau nu, asta numai bunul Dumnezeu stie.

Desi femeia Berbec este de obicei o dezordonata sau o neatenta, atunci când îsi doreste o relatie devine brusc parfumata, fardata, eleganta.

Daca ea va fi cea care cucereste, acest lucru îi va scoate la lumina feminitatea nebuna, plina de ardoare, chiar exploziva, ce poate ameti de-a binelea un barbat, mai ales daca el face parte dintre cei care considera ca femeia nu mare are secrete pentru ei. În acest caz, al femeii care cucereste, singurul pericol pentru cuplu este tendinta - constienta sau nu - a femeii Berbec de a pastra "conducerea".

Daca femeia Berbec va fi ea cucerita, va face uz de întregul arsenal cu care a înzestrat-o planeta Marte (guvernatorul zodiei Berbec), tocmai pentru ca aceasta energie a Începutului sa fie traita cât mai intens: "mai nu vrea si mai se lasa" (cum spune poetul), "du-te-ncolo, vino-ncoace / sezi binisor, nu-mi da pace" (cum spune o vorba populara), spiritul de contradictie, declaratia de dragoste totala si înflacarata si canalizarea întregii energii catre nevoia de a fi împreuna.

http://www.eastrolog.ro/cum-seduci-femeile/profil-femeia-berbec.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt berbec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Silvia te certi cu mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem noi dificile, dar punem mare accent pe dragoste... De fapt, e cel mai important lucru pentru o femeie berbec. De aceea visam la Fat Frumos din basme si il asteptam... In general suntem singure pentru ca avem mari pretentii de la barbati