| alex922 a întrebat:

Ce pasta de dinti folositi pentru ALBIREA dintilor...cateva exemple.Multumesc!

3 răspunsuri:
| cicilica a răspuns:

Spala-te pe dinti cu sare amestecat cu bicarbonat de sodiu cel mult de 3 ori pe saptamnana nu in fiecare zi deoarece o sa te usture foarete rau gingiile.Si asa o sa ai dintii foarte, foarte albi. Daca nu poti cum sare incearca cu pasta de dinti normala si cu bicarbonat de sodiu.

| andre2726 a răspuns:

Ia niste c--g--e whitening la mine functioneaza si previne aparitia cariilor :-]
p. s. imi imaginez ca sti ce am scris da eu nu fac reclama

| zamy a răspuns:

Crest Vivid White este o pasta excelenta pentru albirea dintilor.

Totusi, nu te astepta la rezultate miraculoase de la nicio pasta de dinti. Acestea desi iti vor deschide culoarea dintilor (foarte putin) nu vor reusi sa indeparteze petele sau sa iti albeasca dintii si sub smalt.

Pentru asta trebuie sa alegi un tratament profesional de albire a dintilor (in cabinetul stomatologic) sau un tratament pentru acasa (benzi de albire) care iti ofera acelasi rezultat, numai ca deosebit mai ieftin ca la dentist.

Un exemplu bun ar fi: http://www.albirea-dintilor.com/crest-whitestrips-advanced-vivid.html

Succes!