| OSLOMELBOURNE a întrebat:

Ce poate păți din punct de vedere legal, o persoana care iese complet goala pe strada?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se numeste exchibitionism si poate fi arestat.

| Dismally a răspuns:

Amenda cel mai probabil.

| VoidEternal a răspuns:

Probabil o amendă daca e la prima abatere.

| Furnicuta000 a răspuns:

De obicei nimic pentru ca 99% din cei care fac asta au probleme psihice si ori ii ia familia acasa ori ii duce la obregia

| Dragobeta a răspuns:

Ori arestat, ori internat la psihiatrie. In functie de cum raspunde la examenul psihologic de dupa "pozna".

| MistarGoGu a răspuns:

Amenda pentru exhibiționism! Cauta pe Google : cod penal exchibitionism

| MistarGoGu a răspuns:

Cod penal art
Fapta persoanei care, în public, expune sau distribuie fără drept imagini ce prezintă explicit o activitate sexuală, alta decât cea la care se referă art. 374, ori săvârşeşte acte de exhibiţionism sau alte acte sexuale explicite se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.

| 1onur a răspuns:

Îți dai seama că sânt copii și femeie fete adolescenți pe stradă l-ar lua pe merit la șuturi de la oamenii.