| gabitzza49 a întrebat:

Ce pot face cand sunt plictisita? idei? funditaAAAA happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cand sunt plictisita,stau pe facebook,pe TPU mai raspund la intrebari,fac curatenie,de mancare,ma plimb prin oras,coloreaza-ti unghiile, citeste ceva interesant, joaca carti, dormi, suna-ti prietenii.
Te pup!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la plimbare în aer liber!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Asculti muzica sau te uiti la un film bun

| Wøodenpints a răspuns:

În secolul 21, când s-au inventat atât de multe chestii și ești înconjurată de tehnologie și ai o mulțime de chestii de făcut, trebuie să-ți lipsească câteva lopeți de neuroni dacă te poți plictisi.
Sau chair ești un om plictisitor și fără pic de imaginație.

| gabitzza49 explică (pentru Wøodenpints):

Hai sa te fac sa intelegi...eu vreau sa zic ce pot face sa treaca timpul mai repede cand stau doar in casa si afazra e urat...mie nu imi prea place sa stau toata ziua doar in casa si chiar daca stau pe fb, mess, TPU etc degeaba ca eu nu suport sa stau in casa daca u suporti e treaba ta chiar nu imi pasa dar macar taci dracu din gura!

| Wøodenpints a răspuns (pentru gabitzza49):

De ce vrei să-ți treacă timpul mai repede, ai impresia că viața ta e prea lungă?
Aș putea să-ți sugerez o chestie. În colosul ăsta de timp liber pe care spui tu că-l ai, poți să-i iei o carte de limba română și să exersezi tot ce-ai pierdut în școala generală când căscai gura pe la wc-uri. La propriu și la figurat.

| drogh a răspuns:

Ai atatea activitati care merita incercate, dar trebuie sa te gandesti putin.
Gen:
#Deseneaza orice iti vine in minte.
#Asculta cd-uri cu muzica veche.
#Plimba-te pe afara cu un prieten sau chiar si singura.
#Fa o prajitura care sa o imparti cu oricine.
#Amenajeaza-ti camera cu o gramada de chestii (stelute, inimioare, romburi).
#Uita-te la televizor la un film.
#Fa curat in camera.
#Citeste o carte caruia i-ai uitat continutul.
#Inregistreaza scene amuzante.
#Descarca aplicatii pentru telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uau. Numai un om trist, dar foarte trist ar intreba pe altii cu ce sa isi ocupe timpul cand se plictiseste. Mi se face mila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internetul e vast. Sunt atat de multe lucruri pe care poti sa le faci cu el. Numai un om indeajuns de cretin s-ar plictisi cu atat de multa tehnologie in jurul lui.

| TashaUhm a răspuns:

Baga somn`! happy

| didii5 a răspuns:

Hey!
Pai daca te plictisesti poti sa asculti muzica,citesti o carte,te joci un joc pe calculator (laptop,tableta etc.) mergi la o plimbare, faci sport, poti sa mergi in oras cu prietenii, te uiti la un film, te mai uiti ce e nou pe facebook sau daca ai Ask.fm poti sa raspunzi la intrebari :*

| smutzzy a răspuns:

Lasa-mi fb tau si vorbim toata ziualaughing) Trece timpu foarte repede asatongue