| Adriana_Ioana_1997 a întrebat:

Ce pot pati daca nu mananc fructe si legume?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Fructele si legumele au vitamine si alte lucruri benefice pentru organism, dar astea le poti lua si din alte alimente.
Chestia nu e sa mananci neaparat fructe si legume pe langa celelalte mancaruri ale tale, ci sa inlocuiesti unele alimente cu fructe si legume pentru ca sunt mai sanatoase decat niste cartofi prajiti de exemplu.
Deci ca sa raspund la intrebarea ta, nu patesti nimic.

5 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Te ingrasi ca o vacuta.

| greyhound a răspuns:

Poti suferi de anemie, constipatie si alte probleme la stomac, cresterea va avea de suferit, la fel si sistemul imunitar, dezhidratare etc

| Adriana_Ioana_1997 explică (pentru greyhound):

Mananc mancare fff putin si fructe deloc

| deny2013 a răspuns:

Te poti ingrasa.winking

| mariaalessandra a răspuns:

Pai,daca nu mananci mult timp o sa faci scorbut si o sa-ti cada dintii, ce sa mai spun ca e foarte posibil sa te ingrasi rau.