| Paris1234 a întrebat:

Ce preferati mai mult: cainii sau pisicile ca animale de companie?

8 răspunsuri:
| simplaexsistenta a răspuns:

Ambele. Depinde si de spatiul de care dispui si de cat de implicat esti. S-a mai pus întrebarea asta pe site.

| Cinic a răspuns:

Câinii! Clar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pisicile clar

| RAY a răspuns:

O pisică alb negru pui mic

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pisicile.
Pentru ca pot ramane singure in casa cateva zile. Prind soareci si insecte la nevoie. Poti dormi cu ele in pat (nu put). Nu trebuie spalate mai deloc. Traiesc destul de mult.
Nu te urmeaza la fiecare pas.
Nu latra noaptea.
Nu rod papucii.
Nu trebuie sa le legi cand ai musafiri.
Nu te dau jos cand se alinta.
Nu lasa bale.
Nu te baga in seama daca nu esti un stapan decent (te mai si parasesc, daca esti prost).

| Iulia482 a răspuns:

Cainii imi plac mai mult dar iubesc și pisicile

| JohnnydeFeer a răspuns:

Pisici

| relian a răspuns:

Eu ce cred, pisicile is preferate de oamenii mai curati, mai ordonati, mai frumos mirositori, iar cei care prefera cainii is persoane mai jegoase, care put, put si ei ca si animalele de companie, acasa jegu il razi cu cazmaua.
Asa am, observat, f putini spre deloc oameni curati care au catei. Asta arata si caracterul acelei persoane, stiti vorba aia, cum e turcu si pistolul, asa si aici, cum e animalul de companie asa si stapinul laughing

Caini in genral is mai mizerabili, mai jegosi, ei nu se spala deloc, niciodata ca animale, asa stau imputite, de aia si put laughing comparativ cu pisicile care petrec f mult timp sa se spele, sa se parfumeze, pisicile isi fac nevoile si le ingroapa, deci arata civilizatie laughing comparativ cu catei care se caca oriunde si se pisa peste lucruri, intentionat, deci caracter de boschetar, de jegos laughing

Si sa raspund la intrebare, eu prefer pisicile, dintotdeauna de mic mi-au placut si am avut pisici.
Cum spuneam, cei care se aseamna se aduna chiar fara sa stie, dupa cum observati din observatii, asta daca observati.
Bineinteles, cei care au catei nu au spiritul asta de observatie, pentru ca nu le pasa, de aia si put, atit ei cit si animalele lor, pentru ca se aseamana laughing