nony
| nony a întrebat:

Ce replici a-ti folosit la agatat? big grin

Răspuns Câştigător
| unuzero a răspuns:

Pai in primul rand as incerca sa scriu cat mai corect din punct de vedere gramatical. asta iti va dezvolta capacitatea intelectuala, iar asta te ajuta sa nu folosesti doar cateva "replici" atunci cand vrei sa faci cunostinta cu fata pe strada (sau in orice alt loc). asa vei putea sa incepi o discutie foarte placuta cu o fata pe strada fara sa tocesti acelasi "replici" mult prea des folosite.

32 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Singurica, singurica? smug

| Silvia a răspuns:

love struck
p. s. eu nu agat :p
love struck

| Flav a răspuns:

Intreaba-l pe alyntgjiu, ne-ar da lectii la asta laughing

nony
| nony explică:

Eu inteleg ca nici unu din voi nu recunoaste-ti. dar lasati draq vrajeala.ca nu cred ca fata aia te intreaba ceva, si tu repede iti iei o privire de Cassanova.si a inteles pe loc ce vrei sa-i raspunzi.Eu ma refeream la spontaneitate...Ca vrei sa agati o tipa pe strada nu cred ca functioneaza privirea.Trebuie sa ii zici ceva, ca altfel treci pe langa ea ca bou.si te uiti dupa curu ei pana nu se mai vede.

nony
| nony explică:

Baieti, eu am intrebat de replici, daca nu a-ti inteles intrebarea nu mai raspunde-ti. Daca intrebam ¨Cum agatati o fata? ¨ erau valabile toate raspunsurile de aici...Eu vorbeam de texte.Gata,am inteles, voi aveti o privire fermecatoare, bravo voua.eu ma uit un pic cam stramb, si nu cred ca o sa inteleaga nimic din ochii meihee hee.deci o sa-i zic ceva pana la urma.altfel mor virgin.

| psiholoaga a răspuns:

"Ce iti place sa mananci la micul dejun? -De ce intrebi? -Sa stiu ce iti pregatesc maine dimineata."rolling on the floor Serios acum, chiar tin replicile de genul asta? Pe mine m-ar enerva. Si nu imi imaginez o femeie cu un minim de inteligenta si stima de sine pe care sa nu o enerveze "sa fie agatata". Eu zic sa te duci la ea, sa o saluti, sa ii spui ca iti place, ca ai vrea sa o cunosti mai bine si sa o inviti undeva. Aici e un repertoriu de reactii: de la palme, la incruntat, la a-ti spune vreo doua, la a da vreo replica inteligenta, ca sa para "greu de agatat", pana la a accepta. Nu risti, nu castigi. Bafta!

Shin
| Shin a răspuns:

"Ce face o fata frumoasa ca tine, intr-un loc ca asta?" laughing)
Serios acum. nu folosesc replici la agatat. Mai mult folosesc "priviri" de agatatbatting eyelashes
Shin tongue

| inna a răspuns:

Hey, Baby! Crezi in dragoste la prima vedere? Daca nu, asteapta sa mai trec o data pe lanaga tine laughing

leonardk
| leonardk a răspuns:

Da - pune in priviri, in zambet, in mimica fetei si in gesturi intentia ta. Si mai sunt florile care au un impact deosebit asupra femeilor! Replicile uzuale... zunt zero.

| DMV a răspuns:

La agatat nu se folosesc replici. E doar una singura care merge: "Salut!". Tu faci cumva vreun plan de-acasa croit in jurul unei replici anume cu A, B, C, D etc posibilitati de raspuns si tot asa? Poate ca o sa poti face fetele sa rada, dar asta nu o sa te implineasca sexual.
Incearca sa fii natural, sa fii asa cum esti cand esti singur cu un prieten foarte bun. Nu te ascunde in forme fara sens. Nu ajungi nicaieri incercand sa imiti un comediant.

| DMV a răspuns:

Sunt unele replici carora le-as putea spune scripturi, sunt niste replici predefinite pe care le folosesti in unele situatii cum ar fi intr-un caz de respingere.
De exemplu daca o tipa iti zice la un moment dat ca are prieten ii poti spune "Te-am intrebat eu daca ai? Tu ma interesezi, nu el." sau "De-abia ne-am cunoscut si deja imi spui ce probleme ai?"
Daca face pe indiferenta poti sa ii spui "Stai linistita. Si eu am uitat cum te cheama".
Dar replicile astea ti le formezi tu, o data cu experienta. Degeaba zici vorbele altuia ca pot suna total diferit din gura ta, si fata isi pierde interesul in tine si mai repede decat daca ziceai ce iti trecea tie prin minte in momentul acela.
Repet, nu cuceresti o fata cu replici asa ca pierzi timpul cautand si invatand pe de rost cuvinte. Nu poti cuceri o fata spunandu-i o poezie. Mai bine iesi in strada acum si vorbeste cu fiecare fata care trece pe langa tine. O sa vezi ca dupa ce ai vorbit cu 10 tipe, observi un lucru prost la tine si il corectezi. Mai cunosti 10, alt lucru. Mai cunosti 100 iti dai seama ca unele chestii se repeta la persoane diferite (ex faza cu am prieten). Iei o pauza de la cunoscut fete si te gandesti ce ai fi spus, cum ai fi reactionat acum daca ai fi pus in aceeasi situatie: n-ai mai fi zis "Ok. Inteleg. Trebuie sa cunosc alta tipa acum" ci ai fi spus "bla bla bla" sau ce crezi tu ca ai spus.
In concluzie, abordezi gresit "agatatul", ti-o mai spun o duzina de oameni inaintea mea, care sunt si fete si baieti. Asta doar pe forum. Nu mai insista pe replici.

| DMV a răspuns:

@silvia: Nu agati ca esti cuminte. Lasa ca mai cresti tongue

| DMV a răspuns:

Exact ce ziceam! Nu e vorba de cuvinte, e vorba de felul cum a zis-o. A fost sincer, a fost credibil, a fost natural.

| dyav0litza a răspuns:

Nony dragule nimuni nu moare virgin viata ne f**e pe totitongue Succes

| urbanghost a răspuns:

Daca e vreo fata cu cainele la plimbare : "Ce caine dragut, ce numar de telefon are?"

| unuzero a răspuns:

Am impresia ca am scris cu cerneala invizibila, unii oameni prefera sa ramana in acelasi stadiu. bun, pai de ce nu spui asa, tu vrei sa agati curul...si nu fata! asa e mai usor, poti sa faci ca orice "meltean neobrazat" sa o apuci de posterior si sa-i spui : "ce sexy esti mai fata!". o fi mai bine asa?

| n2paul a răspuns:

Mie imi place mult urmatoarea :
Buna! Iti place sa primesti complimente de la straini?
(Da) Si mie, tu prima
(Nu) De ce ai avut cumva o copilarie nefasta? :))
Sincer cauta pe google "opener" si o sa gasesti o gramada sau intra pe www.artaseductiei.ro, dar sa ti ca nu ce spui conteaza cel mai mult si cum o spui, mai ales your body language, daca vi ca un balbait, cocosat si de abia vb probabil o sa esuezi.
Secretul este sa stai drept, sa vb tare dar rar, sa faci eye contact cu ea, sa zambesti ( iti cresc sansele cu 70 % ) si sa incepi cu Buna, dupa care poti spune orice de la cerutul unei opinii la un compliment sau un lucru legat de geva care se intampla acolo sau nici chiar ( o faza a mers la o fata pe care am intrebat-o daca i-a venit sa creada cat de aproape a fost Steaua sa castige contra lui Real Madrid :)) )
Tine minte aceste replici sau openere sunt doar pentru a deschide conversatia si ele sunt indirecte ( nu-i dai de inteles ce vrei de la ea )si directe ( ii spui in fata ). Exerseaza tot exerseaza nu fi ca mine lenes de stau in casa de multe ori :(. Bafta.

| Stixie a răspuns:

Te-a durut? Când ai picat din cer?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare are stilul sau "ascuns"de a agata o fata...Nu stiu daca am folosit vreo replica iesita din comun pentru a agatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care-i tarifu? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nony, cand ai sa mai cresti ai sa-ti dai seama ca de fapt nu trebuie decat o privire pentru ca fata sa inteleaga de fapt ca doresti sa-i vorbesti.sa stii ca fetele au simtul de observatie mult mai dezvoltat decat baietii, si asa cum ti-au mai spus-o si ceilalti, este de ajuns un zambet, o privire, pentru a putea intra in vorba cu o fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si fasi fa. vrei sani cunoastim? ca eu vreau sa ti cunosc.mai mult fizic dicat psihic.ca si daca esi nebuna, daca arati ghini sa ai tot si trebui...hai sa ti cunosc oleaca.merji la fix sa stii. da ti sa uiti oleaca mai gales asa cu subtintales asa ca sa priseapa proasta naibii cam si vrei tu di la e.sa daca puni botu la vrajeala ti baji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercam de mult timp si cu mare forta sa vorbesc cu cineva... evident cineva mai mare ca mine, doar ca era un scumptongue
Si in timp ce il intrebam nu stiu ce aberatie, ca sa-mi gasesc cuvintele, l-am surprins ca incepe sa zambeasca si pe urma ca rade de-a binelea. De ce? Pentru ca ma inrosisem toata! Si asta i s-a parut super dragut -acum ca o fi fost adevarat sau nu, nu am de unde sa stiu, dar mi-a placut ca mi-a spus o chestie :"n-am mai vazut o fata sa roseasca asa sincer... de mult timp"

p. s. nu pot sa rosesc la comanda, asa ca poate nu se incadreaza la metode de agatat, dar replica lui cu siguranta.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ii zici "ce faci?","mergem la un suc" nu stiu tu trebuie sa te gandesti la asta.eu am 13 ani si ma descurc mai bine de cat tine pun pariu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce iti vine pe moment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce faci frumoaso imi acorzi si mie doua minute. vreau sa iti spun ca ai cei mai frumosi ochi din cate am vazut. asa ca m-am gandit daca vrei sa mergem la un suc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa incepi usordandu-i florisi alte cadouri,iar daca te pupa pentru cadouri inseamna ca te iubeste si o sa-ti fie usor si dupa o invitatie la un film va fi doar a ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa incepi usordandu-i florisi alte cadouri, iar daca te pupa pentru cadouri inseamna ca te iubeste si o sa-ti fie usor si dupa o invitatie la un film va fi doar a ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fata. sincer mie imi place ca baietii sa se comporte natural cand vor sa agate o fata pentru ca nu o agati cu fite si chestii. in plus, te duci singur la ea nu cu toata trupa de bezmetici dupa tinewinking fetelor nu le place asta. o poti intreba pe net daca vrea sa iesiti la un suc, la o plimbare. si sa nu vorbesti golanestewinking este cel mai rusinos