| anonim_4396 a întrebat:

Ce s/ar intampla daca toata lumea ar incepe sa foloseasca wassup si nu ar mai da bani pe credit pentru telefon? Ar incepe wassup sa ceara bani?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cerea inainte acum e free

| Drimmero a răspuns:

Oricum dupa un timp iti cere niste bani wapp-ul ala, 3-4 lei sau ceva de genul,, multi fenteaza suma, reinstaleaza aplicatia )))))

Fara credit/abonament n-ai cum sa-ti faci aplicatia, e pe baza de numar de telefon + internet

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Am citit pe un site de stiri din Italia ca chestia aia e de fapt un fel de virus. NU e ceva adevarat.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, n-am apucat sa imi apara porcaria aia mie, am avut putin timp wapp instalat, apoi l-am sters si nu l-am mai pus de atunci, ma rog

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Pentru mine e bun. Nu stiu cat mai bantui aici pe site. Macar asa tin legatura cu cine vreau acolo.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E foarte buna aplicatia, chiar te ajuta cu multe.

| PersonajFictiv a răspuns:

Si net de unde ai? thinking
Nu poti sa folosesti mereu wi-fi( ca pleci in zone in care nu ai ), iar daca esti pe sim trebuie sa nu fii in perioada de gratie ca sa ai net,sa iti bagi doar net pe sim,fara minute, etc.
Singura cale ( cred ) e sa folosesti doar net-ul de la companiile de la care ai numarul de telefon ( sau de la altele ) si cred ca astea, fiind constiente de ce se intampla, ar creste pretul internetului ( ca se consuma mult mai mult trafic, etc).

| DropZone a răspuns:

Ca sa folosesti wap si nevoie de internet pe tel, ca sa ai internet pe tel iti trebuie credit.In concluzie ca sa ai credit trebuie sa.ti incarci cartela..deci nu e posibila intrebarea ta

| anonim_4396 explică (pentru DropZone):

Oricum lumea foloseste internet pe telefon. Ma rog, smartphone. Pentru Facebook sau Youtube, google. Nu cred ca ar folosi cineva doar pentru wassup.

| DropZone a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar ce spui tu nu are legatura cu intrebarea, wap il poti folosi si de la o retea wi-fi dar daca esti intr-o zona fara wi-fi tot ai nevoie de internet

| anonim_4396 explică (pentru DropZone):

Lumea da bani ca sa poata vorbi unii cu altii, cand suni unu pe altul. Lumea da si bani pe internet ca sa se poata pupa in dos pe Facebook si sa vada video-uri pe Youtube. AR putea renunta la a da bani pentru credit, ci sa vorbeasca doar pe Facebook sau wassup. Sau mai stiu eu ce alte aplicatii fac aceeasi chestie. Sper ca nu am aceeasi conversatie inteligenta ca cu "suntpitisuper".

| RAY a răspuns (pentru DropZone):

Ai dreptate

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Suntpitisuper e crush tau te pomeni

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce rahat sa vad de interesant la o ciutanca? Doamne feri.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa incepe iubirea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu sunt pedo.

| anonim_4396 explică (pentru DropZone):

Acum câteva luni când încă eram în rețeaua telekom ştiam că aveam wapp gratuit la dispoziție.Era chestia asta, atât timp cât ai extraopțiunea x activă pe cont ai liber la wapp chiar dacă creditul şi internetul tău (GB/MB) erau pe 0.
Acum, nu ştiu.Dar nu cred că au scos-o.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ietete, misterioasa si/a facut aparitia happy.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe segmentul cartelelor preplătite, Telekom anunţă noua ofertă GigaLove, care constă în 8, 5 GB de net şi trafic gratuit în WhatsApp, plus alte beneficii, la preţul de 4, 95 euro credit pe luna.
http://www.capital.ro/......tsapp.html