| PisicMic19 a întrebat:

Ce sa aleg cursuri de frigotehnist sau cursuri de electrician.
Vreau recomandari si sfaturi, care este cea mai cautata si cu care din ele gasesc un loc de munca mai repede, care este cea mai bine platita.Nu vreau cursuri online, vreau sa invat ceva, am 10 clase si ma pricep sa surubaresc, am 19 ani.

47 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Un curs de electrician e bun, e si o meserie cautatahappyFaci pentru inceput de joasa tesiune si pe viitor daca iti place meseria avansezi! Mult successhappy

| Dario21 a răspuns:

Eu am facut cursuri la ASSD de electricieni EMJT conditiile sunt mizerabile dar au cel mai bun profesor pe ing Olteanu Daca te duci vezi sa cazi la grupa lui am inteles ca sunt ceva probleme pe la ei, am un coleg care asteapta de 2 luni sa inceapa cursul dar nimic.cred ca sunt pe cale sa inchida sandramaua ca nici nu mai dau de ei pe internet as pune un link dar nu gasesc
Loc de munca am gasit imediat deoarece stiam de la scoala sa dimensionez o instalatie electrica si sa pot folosi normativele si anexele Eram bita cind am inceput cursul si cind a vazut lectorul cit suntem de slabi, saptaminal faceam 4 ore in plus din timpul lui liber Asa am reusit la interviu ca i-a cazut fata patronului ca eu stiam dimensionarea instalatiilor electrice inclusiv trifazicul. Daca ai nelamuriri poti sa ma intrebi. Bafta si sa te duci la scoala ca ai muuuulte de invatat de la olteanu.
Eu recomand daca ai timp si te tin banii sa faci ambele cursuri sunt cit de cit complementare, Dar frigotehnistii sunt mai boieri

| Urzi23 a răspuns (pentru Dario21):

Ce mica este lumea mare hotoman Dario, tu vorbesti dupa 3 luni de curs, ai venit la scoala cu casa matusii de 99 de ani rolling on the floor si il intrebai pe ing Olteanu, cum sa legi firele la lumina ca baba este amarita. Dupa 1 saptamana tu cu Iordache intrebati daca este bine 600 ron pentru 6 locuri de lampa si o sonerie rolling on the floor sa inlocuiesti circuitul jaf pe fata. Unde lucrezi? Eu lucrez la DIANA 85 la Gorovei. Stiu ca olteanu nu mai este la ASSD, vreau si eu sa fac cursul de frig cu el,

| PisicMic19 explică (pentru Urzi23):

Poti sa fii mai explicit te rog.Eu vreau sa fac cursuri dar nu stiu ce sa aleg, vreau si eu o recomandare Cu ce este mai bun profesorul vostru ca cei de la alte firme, nu tot ac materie se face? Unde preda si unde se tin cursurile da mai multe date te rog?
Multam frumos

| PisicMic19 explică (pentru Dario21):

Nu pricep mare lucru te rog sa ma lamuresti, Nu se preda ac materie la toate cursurile indiferent de firma? Nu au ac programa, ce au acestia mai cu mot chiar sunt curios?
Vreau mai multe detalii te rog

| PisicMic19 explică (pentru ROB3RT89):

Poti fi mai explicit te rog, doresc si o recomandare de firma care califica electricieni unde sa pot invata ceva.Am vazut 2 calificari EMJT si electrician de instalatii dar sunt cursuri distincte. Pentru care sa optez care este mai bun.
Merci

| Urzi23 a răspuns (pentru PisicMic19):

EMJT este electrician de intretinere joasa si medie tensiune. EMJT =stergatori de praf =)) asa ii numesc electricienii instalatori.Am cursurile care le predau toti si sunt cam apa chioara Ce are in plus cursul ing olteanu aici este toata treaba =Proiectul este singurul care vine si le da la cursanti cite un proiect gen Facultatea de Instalatii.La el am invatat sa dimensionez o instalatie electrica de la cap la coada inclusiv trifazicul.Sect Conductoarelor,diam tuburilor de prot Nr LL LP/circuit P=? W/circ Dimensionarea sigurantelor detalii constructive, toate dupa anexe si normative.Trifazic la fel inclusiv alegere contactoare si protectii termice si pornire motoare trifazice. Prize treifazice dimensionare, sigurante sect cond.
Cursurile se tin in Buc nu te sfatuiesc sa dai pe la ASSD sunt slabi au ramas fara ingineri toti au plecat au numai cioclasi =)).Eu recomand http://www.cursuricalificare.com
Eu am reusit sa ma angajez imediat sunt cam singurul din firma care stie dimensionarea dupa normative.Saptaminal venea si facea cu noi 4 ore in plus fara sa ma coste nimic.Eu eram un profan si am invatat carte la el.Mai sus ai ex lui Dario un tilhar care dupa 3 luni de scoala lucra cu alt coleg la negru si scotea bani. Deci electrician merita dar sa cunosti si instalatiile electrice (electrician de instalatii) Eu la olteanu am facut 2 in unul si am reusit la interviu. Leafa nu este mare dar nu ma pling. Frigotehnistii sunt mai boieri si eu vreau sa fac cursul de frig sunt inscris la Formare plus si tot la clasa ing olteanu.
Eu am dat ex pe 26 aug cind frigotehnistii luau diplomele si am vorbit cu ei am ajuns la concluzia ca sunt mai boieri. Cind am auzit cit lua un incepator/zi in sezon am ametit.Eu zic sa faci si frigul sunt meserii complementare 70% din defectiuni la frig sunt electrice deci esti pe felie ca electrician. Bafta

| ROB3RT89 a răspuns (pentru PisicMic19):

Din ce oras/judet esti?

| PisicMic19 explică (pentru ROB3RT89):

Scuze Intru mai rar
Bucuresti

| ROB3RT89 a răspuns (pentru PisicMic19):

Scuze,eu sunt din Pitesti...Nu pot sa dau detalii de firme din Bucuresti! Ai grija mare cu cursurile de calificare, am prieteni care au facut astfel de cursuri si au invatat numai teorie, paractica 0!

| PisicMic19 explică (pentru ROB3RT89):

Multumesc mult si o seara buna.Cred ca asa este peste tot.Ai invatat la cursuri si proiectarea cum zic colegii de mai sus? ai facut EMJt sau electrician de instalatii? si eu am citit despre ing olteanu am dat de el pe internet si am gasit lucruri bune cu frigotehnistii. Cred ca ma duc la el la frig, poate o s fac si electricieni

| ROB3RT89 a răspuns (pentru PisicMic19):

Eu nu am facut astfel de curs,eu sunt cu it-ul! Am zis doar ca e o meserie cauta(banoasa) si ar fi bine sa incepi cu un curs de joasa tesiune, asta sa inveti mai usor! Nu poti sa percepi totu din prima, un electrician bun are ceva ani de experineta in spate+ca un angajator cere experienta 2-3 ani in domeniu! Bine mai sunt cazuri cand au nevoie urgenta si daca esti in momentu potrivit la locul potrivit e ok! Eu iti doresc mult succes si o seara cat mai faina si linistita.

| Dario21 a răspuns:

Ai reusit sa incepi scoala? la ce firma ai incercat? la ce specializare ai optat? Cit mai costa cursul?
bafta

| Urzi23 a răspuns (pentru Dario21):

Sal stiu ca socrul tau a terminat cursul de frigotehnisti cu olteanu cum ii merge omule lui nea Mihai (parca el se alesese cu 2 purcei rolling on the floor pe un amarit de compresor SH montat la un prieten la tara ), tu ce faci ce mai face iordache mai lucrati impreuna?

| PisicMic19 explică (pentru Dario21):

Sal ma scuzi ca raspund asa de tirziu dar nu sunt fan TPU lucrez in constructii si sunt foarte obosit si mai merg si la scoala, am inceput cursurile acum 2 luni si sunt la clasa ing olteanu fac cu el frigul si vreau sa ma inscriu si la electricieni tot cu el daca o mai fi loc. Pe clasa noastra a fost bataie, noroc ca eram inscris mai din timp si am avut locul rezervat. Tipul preda super bine am inteles din prima tura cum sta treaba, este unul de 65 de ani si mosul a priceput si el, trebuie sa fi prea prost sa nu pricepi de la olteanu, am colegi din provincie vin din mangalia vin din Craiova, pitesti unul vine de la vilcea, este o intreaga grupa formata din provincie. Cursurile sunt ca o poveste cu multe exemple pe intelesul tuturor, ba din cite spuneau unii sunt printre ele chestii care se predau doar la facultate. Tipul preda dupa cursuri scrise de el, am inteles ca are si cursuri publicate am vazut unul cu numele lui. Cursul a costat 750 ron ca aveam de la un coleg un vaucer de la formareplus. Conditiile sunt peste asteptri clasa este super ok.

| Dario21 a răspuns (pentru Urzi23):

Nu ma ala cu purceii este alt coleg de scoala de la frigotehnisti, sta pe linga alexandria acum are o firma pe la tara este pfa am inteles ca este boier Socramiu lucreaza pe frig, acum nu se mai deranjeaza cu chestii marunte frigidere si lazi le da la colegi rolling on the floor, lucreaza la pompe de caldura cu 2 ingineri, a facut si 2 camere frigorifice. Se tine bine si are aproape 60 de ani i-am zis sa se pensioneze anticipat are 42 de ani de munca si nici nu vrea sa auda a scos bani pe o pompa de caldura in 4 zile cit un paznic in 3 luni. Daca il vedeai ce fiert era acum 2 ani cind a dat hirbul de dacie la remat ca avea datorii, acum are un logan de okazie 45k km Dupa sarbatori ma duc cu iordache sa facem o vila cam 100 LL cu 3 tablouri si 6 tarusi de impamintare care ii va bate iordache ca este mai teapan la 100 ron tarusul se merita dar dam pagupa pe din doua ca eu sudez platbanda rolling on the floor. Ce mai stii de colegi, m/am intilnit cu corsicanul avea de schimbat electrica la un apartament. tu de unde mai cumperi conductoare de 2, 5 1, 5. 4 si de 6 dar niste platbanda zincata as vrea si niste utp dar sa fie subtiri la pret.

| Dario21 a răspuns (pentru PisicMic19):

Sfatul meu este sa te tii de carte si unde lucrezi sa fii serios socaramiu la iarna fce 60 de ani si nu are treaba mare lucru sa aiba omul satisfactia muncii. Traia cu soacramea din somajul lui si din pensia ei ii mai ajutam si eu cu nevasta cum puteam, cu ultimii bani din somaj a facut cursul de frigotehnisti si a pariat pe calul cistigator sa il intrebi pe olteanu de nea mihai daca vrei sfaturi si sa te ajute cu ceva sa ii ceri telefonul.
sarbatori fericite ca mor de somn
Unde lucrezi in constructii? daca ai nevoie de lucrari de electrica da si tu un privat si ne intelegem noi vei fi si tu multumit.

| Cristi75 a răspuns:

Nu va mai umflati in pene eu am terminat cursul de frigotehnisti la formarepuls inainte de paste.Pai sa vedeti mai nene ce am tras a venit o baba de la minister si la oral a sarit la noi.sal fi vazut pe spaiike ce ii turuia gura ca tipa era pe felie inginera a fost pe la frigocom.La sfirsit am fost felicitati ca nu a vazut de mult grupa asa bine pregatita ca noi sa fi vazut ce figura a facut olteanu ca nu ne scotea din frigotehnisti refuzati de soarta. Cica am fost cea mai rea grupa a lui, si cu noi a facut ore suplimentare de mise acrise de cite ori am fost.Il cunosc pe nea mihai de la training era ala mic cu barba am poze cu el.am gasit de lucru cum a dat caldura la climaterm dar iese subtire leafa dar ma descurc ca vin seara la 11 noaptea rolling on the floor. Parerea mea merita si ultimul leu sa faci cursuri de frigotehnist a venit un coleg cu un curs de la alta firma avea 50 de pagini rolling on the floor tot cursul si al nostru parca era crte de telefon.Sa fi vazut fratilor ce mutra a facut baba cind a auzit ca noi am facut si chilere si injectie de freon rolling on the floor.Ce este drept am avut si ghinion cu iarna ca am pierdut 2 ture de practica ca nu aveam cum ajunge la popesti.Ce pot sa spun prea prost sa fii sa nu pricepi ce spune.sa nu zici ca si voua va predat subracirea cu tolul ciinelui pe condensator ca mor de ris rolling on the floor. scuzati scrisul am venit de 1 ceas si am tras si eu 2 beri ca tot omul ma culc ca miine plec la munk

| PisicMic19 explică (pentru Dario21):

De scoala ma tin merg si cu grupa din provincie simbata, visez numai compresoare si frigidere, am montat la scoala AC pus de noi de la A la Z, am invatat si AC pentru auto 2 masini incarcare facuta de cursanti la practica, am reparat frigidere si un arctic cu R600 purjat cu azot si tot tacimul proba de presiune la 6 bari incarcat la cintar era al unui coleg din pitesti.Am si training de ecologici nu stiu cind ne da diploma.Am inceput sa iau scule am manometre un map gaz si trusa de calibrat, urmeaza o pompa de vacum peste 10 zile la leafa pentru chestiile mai usoare am cintar de bucatarie luat cu 30 ron dar pina in 3 kg are precizie 1 gr deci sunt scos la R600 rolling on the floor, repar 3 frigidere la prieteni si am scos investitia.In constructii mai stau 1-2 luni apoi am vorbit la o firma sa intru ca frigotehnist doream sa fac si cursul de electricieni dar ma trintea jos si asa face gura patronul dar nici batut nu renunt la scoala. Daca aud de lucrari de electrica va anunt. Daca stiam acum 1 luna am renovat un sediu de firma si trebuiau puse niste prize si schimbat un tablou si ce mai era acolo.

| PisicMic19 explică (pentru Cristi75):

Nu te mai vaicari de munca ca vii la 11 noaptea mai bine spune cit ai dosit la parasolar rolling on the floor sa nu stie nevasta.
La incarcare AC auto stiu ca trebuia sa veniti si voi am vazut prin curte doar 3-4 figuri straine unul era de la grupa voastra parca era de la pompieri sau armata nu mai stiu sigur.

| Cristi75 a răspuns (pentru PisicMic19):

Da de undeeeee bani la parasolar ca masina nu are parasolare rolling on the floor, am luat si eu o amarita de statie sa am pentru lucrarile mele ca ma adusese in sapa de lemn mapul.Pai nevasta ma jekmaneste si are pretentii si ala mik. Bani ar iesi dar fac echipa cu o cutra el ia 3/4 si eu fac munca f,,,,, ciinii, lasa nene ca ce am invatat la scoala am inceput sa pun in practica eu le inteleg logic el le face mecanic in 6 luni nu am ce alege din el.
Am vrut sa vin si eu la AC auto dar eram pe teren si am venit acasa seara la 9 eram mort de obosit Cred ca al de a venit era Valentin de la ISU
Am primit si eu de la Olteanu cursul de AC auto si niste poze din cite am inteles au fost trimise la toti cursantii lui si la cei vechi si la cei noi, pai prea prost sa fii fratioare cu cursul in mina si cu pozele din curs sa nu faci o auto parca sunt muran gura.cit aratau manometrela la 134 cind dadea 8C in masina si cite grade erau afara? Ma minunez cazanul ala de matiz sa dea 11 grade pai sunteti tari coane nu credeam daca nu vedeam cursul si pozele.

| PisicMic19 explică (pentru Cristi75):

Hai bre cristii fii om serios ca stiu si eu cit costa cea mai amarita statie =peste 900 ron +20 ron incarcatul si tu te vaiti ca ai ajuns golan =)) si pompa de vid si manometre pai de ele ai uitat ca numai cu statia chioara nu faci nimic ai aruncat beleaua pe nevasta si pe ala mic =)) Nu ai inceput sa faci si tu clienteala ta? Pai am inteles ca ai tras si tu 2 beri ca tot omul dar nu vezi pe manometre presiunile ca le poti mari cit oala, daca nu ma crezi cu Matizul intra si vorbeste cu olteanu pe forum http://cursuricalificare.com/forum/ Are acolo sectiunea lui si il poti intreba ce te taie mintea.
Da ma si la noi a predat subracirea cu tolul de la ciine =)) dar am priceput toti din prima tura.mai riioasa a fost treaba la inceput cu diagrama T-S dar acum sunt doctor o citesc imediat.
Am inceput coane sa alerg la interviuri, ma intreaba unii daca stiu ce face filtrul si din ce este facut ma maninca pielea si ii spun ca asta este chestie de gradinita poate vrea sa ii explic ceva mai complex =)) si il intreb cum se face supraincalzirea vaporilor si subracirea lichidului =)) si m-au dat pe usa afara cica ii iau la misto niste prosti o amarita de firma de apartament.La tine se mai fac angajari? vreau si eu pe PM adresa firmei poate aranjezi si pentru mine un interviu fac cinste.

| Cristi75 a răspuns:

Bre pisic mic crezi ca eu arunc cu banii pe fereastra, am fost in obor la sina si am gasit sa fac statie din bucati (tubul valabil inca 7 luni ), a dus cu totul la 480 ron (80 ron bateria de manometre cu reductor noua la tipla facuta pe vremuri in Romania luata de la un batrin) statia cu totul intra in trolerul ala mic zici ca sunt turist cind plec la lucrare rolling on the floor.Cu bateria de manometre baiatul a fost destept am dat 50 de ron pe o gioarsa ca avea manometrele defecte (geamurile sparte si o limba lipsa ) dar furtunele erau beton si cu robineti la capat, cu 20 de ron am luat 2 manometre si am schimbat geamurile si sa se potriveasca limba am mai strinso putin acum sunt boier rolling on the floor merg super pe probate si sunt pina in 50 bar cel de inalta si 30 cel de joasa si sa mori de necaz le am notate si in psi si in bari si R410 rolling on the floor.Pai coane am luat cu 70 de lei pompa de vid de cade ciinele pe jos, dar daca o vezi crapi de necaz este antrenata de motor cu curea este bijuterie si are si vacumetru pina la -765 coloana de mercur si merge potaia pina la -758 mi-a dat si 1 kg de ulei de pompa de vid, cureaua zici ca este aia de la masina de cusut rotunda, scrie pe ruseste dar cred ca scoate la 20 l/min.Am facut la un strungar o piesa de adptare sa pot sa o adaptez la furtunul de la bateria de manometre dar e belea.Am gasit coane si manometru de 3 bari cu -1 pentru vid dar de la 0 la -1 este cit un sfert de scala si ghici ce am facut din el, am scris pe scala temperaturile functie de presiune ca in tabelele de la scoala si este bun la R600 rolling on the floor ma costat 10 lei.De bre pisic mic cine nu are batrini sa ii cumpere. Foloseam nenica la inceput o amaraciune de compresor pe post de pompa de vid cind mai reparam cite un frigider si ma chinuiam cu mapul dar aveam manometru de 8 la butelie era mica de 1l cam 600 gr de freon 134 intra in ea.Astazi am avut liber ca pe patron il cheama Constantin. Peste 1 luna a zis ca o sa mai aiba nevoie de frigotehnisti, incepe o lucrare mai mare pe noi astia mai incepatori ne da pe la AC banuiesc ca ai habar sa le demontezi? Ma duc la culcare gata cu boieria miine plec pe plantatie rolling on the floor O sa te caut pe PM sau o sa fac cont la scoala scuze la forumul vostru.Tu cind dai examen?
Mai omule am o rugaminte cind mai organizati trainingul de ecologici R290/600 vrea si patronul cu inca 2 mai batrini sa il faca, crapa toti de ciuda ca numai eu il am in toata firma si ei au niste hirtii amarite de la aia care vind freon ca au facut protectia muncii rolling on the floor se,,,,,,,,, pe ele Da nenica avea dreptate olteanu am vazut ditamai vitrina in -23 cu R290

| PisicMic19 explică (pentru Cristi75):

Trainingul de Ecologici R290/600 a fost organizat pe la inceputul lunii, de coane fa si tu cont si intra pe forum sa mai bagi un ochi http://cursuricalificare.com/forum/ gasesti lucruri interesante.
Avem promisiune ca ne duce la un chiler care il trece de la R22 la R407
Voi aveti liber de Inaltare?
Baga si tu o poza cu morisca scuze pompa de vid ca nu am vazut asa ceva in viata mea.Statia este omologata poti sa o incarci la Linde? cite brenere ai la statie si mai sunt bune de ceva? Sper ca ai schimbat furtunele nu ai ramas cu cele vechi. Vreau si eu pe PM cum ai facut manometrul de R600 ca este scump cu spume.
Am un coleg de munca care face cu olteanu la electricieni este capiat i-a casapit cu probleme dar este foarte incintat vad ca vrea sa se duca si la frig dar a sarit cu gura mare patronul, un netrebnic pai face frate omul cursurile pe banii lui si el culege beneficiile dar o sa mai culeaga o laie.
Hirtiile alea care le au cu freoni inflamabili sau ce or fi sunt frectie la piciorul de lemn te,,,,, pe ele sefii tai sunt niste narozi, la noi au facut Training 2 patroni si 5 angajati asa am vazut pe lista la locuri rezervate si nu erau firme de 2 lei era artexim si freon trading.

| PisicMic19 explică (pentru Cristi75):

Cristi ai mila si de sufletul meu peste o saptamana am examen de frig, la voi cum a fost ca invat de am turbat, am primit cred ca peste 300 de intrebari de teste de la prof. Vreau si eu pe privat sa stiu cum a decurs examenul.Am facut socoteala la paginile de curs am peste 400 si nu sunt toate.Am cerut de la patron concediu 1 saptamana dar,,,,,,, cainii nu a acceptat, ajung frant acasa si abia mai citesc cate o ora si adorm. miine sunt liber dar o tai la scoala ca vine si provincia si am de invatat

| Cristi75 a răspuns (pentru PisicMic19):

De bre pisic mic vad ca ai dat de necaz pai cu cele 300 de intrebari daca le stii esti tare tu nu vezi ca ai la gramada toata materia si frunzarind cursul ai ramas cu ceva in cap.Am vrut sa trimit un PM dar nu functioneaza ca sunt incepator chit ca am contul de ceva timp dar eu nu prea raspund pe aici. Miine o tai sa mai fac bani ca au dat caldurile rolling on the floor si suna telefonul ca turbat, coane am facut si 3 auto la vecini in parcare incep fratioare sa se amortizeze sculele Are baiatul 4 comp de la remat 3 sunt beton unul am luat leapsa dar la 35 de ron toate 4 se merita ca le mestereste baiatul ca dau caldurile si incep sa pice combinele rolling on the floor
Bafta coane mai nasol este cu baba ca sare la voi dar daca ai citit de 2 ori cursurile nu ai taine ai cuvintul meu, daca ai priceput cum functioneaza te scoti ca sunt in alt mod aranjate.Eu te avertizasem ce te asteapta dar nu ma credeai

| PisicMic19 explică (pentru Cristi75):

Mai omule pai am mai primt acum 2 zile inca 200 de intrebari daca sunt atent le rezolv peste 90% Cit despre chestia cu proba orala pe aici nu am teama ca deja cu sculele care le am am reparat la prieteni tot ce am prins, am si eu la activ 3 masini rezolvate prima a fost a mea rolling on the floor si doua la un vecin din parcare, sa vezi ce figura face tovarasa mea cind iau cintarul de bucatarie si plec pe tern rolling on the floor, deja ma cauta lumea din bloc pe la usa, dar vin noaptea tirziu, 4 aere din bloc sunt reparate de baiatul o sa ma angajez la o firma de frig apoi dupa 1 an ma fac pfa.Banii de curs sunt scosi din reparat frigidere La toamna vreau sa fac si cursul de electricieni sa fie tacimul complet. Vreau sa ma bag pe reparatii electrocasnice sunt scirbit sa muncesc la stapin

| Cristi75 a răspuns:

Ce ai facut ma amaritule sa nu zici ca te-ai zbirlit ca motanul la baba ca nu te cred.Mai traiesti ma? Cum a fost la examen? Mai frate sunt rupt de munka parca au dat damblalele in aerele conditionate Cum tai descurcat ce nota ai luat? A picat careva? absenti Ce a facut fratioare mosul de 65 de ani rolling on the floor

| PisicMic19 explică:

Mai omule am invatat de miau sarit ochii ma intreba nevasta si eu raspundeam parca eram la serbare cind ma punea mama sa recit poezia si repeta cu mine. Nota nu o stiu o sa o aflu peste max o luna, voua in cit timp v au dat diplomele
Cert este ca tipa a fost incintata de noi si de nivelul de pregatire dar se pare ca voi ati fost mai buni ca noi asa zicea olteanu.Am avut la oral o intrebare de practica (executie) si o intrebare suplimentara de teorie.
O sa rizi dar nea Aurica la 68 de ani a fost pregatit beton Mai omule risul dracu il inscrisese pe nepotasu de 20 de ani si ala a zis ca este prea greu si a dat bir cu fugitii a venit doar 2 ori si a abandonat atunci mosu sa ii serveasca o lectie s-a inscris el si a continuat cursul, putea sa piarda 100 de lei dar mosul ambitios si nepotul sta pe mess si facebook si se plinge ca nu are sanse rolling on the floor un ratat deal dracu nici nu a vrut sa ii scoata cursurile la imprimanta dar am avut un coleg instalator care le scotea la imprimanta si le avea si nea aurica cred ca avea o sacosa plina de foi rolling on the floor. Apoi am fost cu baietii la chef si am ajuns acasa pe la 10 noaptea.
Recunsosc frate am invatat carte nu gluma daca ar fi sa aleg din nou tot frigotehnist as face si tot la olteanu Vreau prin sept cind mai scade activitatea sa ma bag la electricieni vreau sa invat proiectarea Am colegi din grupa care au facut ambele cursuri si frig si electricieni.

| Madalin84 a răspuns (pentru Urzi23):

Salut citesc de 2 zile discutia voastra am intrat pe forum sa citesc www.cursuricalificare.com.Vreau si eu suportul de curs de electricieni in special proiectarea pe care vi l-a predat voua, vad ca pomeniti si de un proiect il vreau si eu dar cu toate detaliile cum o rezolvam
Ps
Fac cinste