| mionut1993 a întrebat:

Ce sa fac atunci cind imi pare ca totul este pierdut, atunci cind imi pare ca iesire din situatie nu mai este?

4 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Pur si simplu treci prin acea situatie, devii mai puternic plus ca momente de genul vor aparea mereu fie ca vrei sau nu.

| R0R0 a răspuns:

Daca te ratacesti in "labirintul" vietii, nu deznadajdui. Iesirea este acolo unde te astepti mai putinwinking.

| peperonies a răspuns:

Esi din situatie.

| Nitunitu a răspuns:

Hai sa iti povestesc ceva

la un momendat in viata eram gata de sinucidere. Adica ramasesem fara loc de munca, fara familie, fara unde sta, fara mancare, fara nimic.

Pe pod la crangasi cu ultimele lacrimi in mana voiam sa ma arunc, cand un om al strazii m-a oprit(m-a tras de picior si mi-a spus sa cobor).

Cuvintele lui au fost:

Nu te lasa Dumnezeu sa te sinucizi, el ti-a dat viata asta, numai el poate decide cand poate sa ti-o ia.

M-am dat jos si cand m-am uitat in spate unde era el numai era nimeni...

De atunci m-am ridicat in picioare si am realizat ca viata nu e deloc dreapta. Trebuie sa lupti, lupti, lupti pana la epuizare.

Dar are si anumite lucruri frumoase in ea.

Ca si cum ar fi familia, prietenii, si orice te face sa fi fericit.

Nu te lasa, o sa vezi ca in cativa ani te asteapta ceva mult mai bun decat ceea ce ai acum si ceea ce faci acum.