| Andreeacordos a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de tristetea si de rusinea ca numai eu din clasa nu am fost invitada la ziua unei colege?

Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

Cam nasol, da. A fost prea pe fata ca doar tu nu esti pe lista. Probabil te-a pedepsit pentru ceva. Nu cred ca e prietena cu toata clasa, dar i-a invitat si pe unii cu care n-are treaba din ploitete sau ca sa simti tu mai tare ca stai acasa.
Aveti ceva de impartit totusi? Stie toata lumea ca nu va suportati? Daca e asa, te scoti mai usor in ochii celorlalti. Spune peste tot ca si tu ai fi facut la fel, ca sa arati ca e normal aproape sa fie asa. Ca nu esti afectata.
Nu-mi plac aniversarile astea cu clasa, sa nu-ti faci si tu ziua la fel. Sunt ipocrite.
Consoleaza-te cu prietenii tai, ia-ti ceva frumos si peste ceva vreme o sa-ti treaca. Si gandeste-te de unde a pornit totul si daca ai schimba ceva.

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Repetă figura în sens invers de ziua ta.

| baru a răspuns:

Sall! Nu toti avem numai prieteni. doi: Numai cand esti cineva, patesti asa ceva. Concluzia? Ignora! Cand cineva are nevoie de tine, te cauta. La Multi Ani, si sa fi iubita!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Da' de ce te deranjeaza? Ignor-o si nu trebuie sa iti pese de o prostie ca asta..si eu am mai fost ignorata de restul colegilor (daca te deosebesti de turma se pare ca esti ignorat), dar nu trebuie sa te afecteze.
Gandeste-te sa faci ceva placut in timpul pe care l-ai fi petrecut la ziua colegei, si ce vrei sa faci cu banii.
Capul sus, si nu lasa sa se vada ca te-ar deranja chestia asta!

| Musique a răspuns:

De ce să-ți fie rușine?
Dacă ea a fost răutăcioasă, trebuie să fi și tu? Stai liniștită, cineva acolo sus, vede tot.
Baftă!

| xXdoareuXx a răspuns:

laughing si ce...ieri la o plimbare cu niste prietene. nu e un capat de lume. poti gasi ceva mai interesant de facut. cu banii care i-ai fi dat pe cadou iti iei tu ceva dragut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbuna-te. Eu fac asa mereu devil

| Juleuuss a răspuns:

Nimic, lasă lucrurile așa cum sunt!

| Turok90 a răspuns:

Nu are de ce să-ti fie rusine. Si nici nu ai de ce să îi întorci gestul de ziua ta. Nu te pune cu prostii că te vor face, au experienta... Tu ar trebui să-ti vezi de treaba ta împreună cu prietenii tăi cu care te întelegi bine. De ce să te duci la ziua tipei doar pentru că i-a invitat pe toti? Poate nici nu se vor duce toti. Si la urma urmei dacă nu te-a invitat presupun că are ceva cu tine, de ce ai vrea să fi la ziua ei?

| Outspoken19 a răspuns:

De acord cu Arthur, rasplateste-o cu acceasi moneda raised eyebrows.

| Stefi06 a răspuns:

Treci peste! Tu poti sa faci ceva mai distractiv, cum ar fi sa iesi in oras cu niste prietene.Nu ai de ce sa fi trista din atata lucru, iar rusine de ce sa-ti fie? Pana la urma este doar o petrecere, iar atuci cand va fi si ziua ta sa nu o inviti pe aceasta colega, atata tot! happy

| ZeRoxy a răspuns:

Eu nu consider ca este ceva rusinos.
Poti sa-ti inviti cativa prieteni in oras si sa va distrati.
Si sa nu-ti fie rusine in clasa pentru asta. Intra zambitoare de parca nu-ti pasa.
Sper ca raspunsul meu sa fie de ajutor big grin